Orange: Rozmowy na koszt odbiorcy i doładowania na prośbę

17-04-2007, 19:07

Orange udostępnił ostatnio dwie nowe usługi, które mogą okazać się przydatne tym klientom tej sieci, którzy nie mają możliwości lub nie chcą płacić za wykonywane przez siebie połączenia.

Od 13 kwietnia można korzystać z serwisu Rozmowa na Koszt Odbiorcy, który jest dostępny dla wszystkich klientów bez konieczności aktywacji. Usługa ta pozwala na przeniesienie opłaty za połączenie na odbiorcę, za jego zgodą.

Rozmowę na koszt odbiorcy może zamówić każdy klient Orange, bez względu na wykorzystywana ofertę. Odbiorca wskazany w zamówieniu jest informowany o numerze zamawiającego i stawce w usłudze oraz pytany o zgodę na przyjęcie rozmowy na swój koszt. Bez takiej zgody połączenie nie dojdzie do skutku.

Istnieją cztery bezpłatne sposoby zamawiania Rozmów na Koszt Odbiorcy w Orange:


  1. można poprzedzić numer odbiorcy sekwencją znaków: *550 np. *550501501501

  2. wysłanie wiadomości SMS pod numer 550 w treści wpisując dziewięciocyfrowy (np. 501501501) numer odbiorcy połączenia.

  3. można zadzwonić pod numer *550 i w odpowiedzi na zapytanie lektora wybrać z klawiatury dziewięciocyfrowy (np. 501501501) numer odbiorcy zatwierdzając go krzyżykiem (#)

  4. można wybrać z klawiatury kod: *111*numer odbiorcy# (np. *111*501501501#) i wcisnąć przycisk nawiązania połączenia


Zamawianie takich rozmów jest zawsze bezpłatne. Opłata obejmuje tylko bezpośrednie połączenie między zamawiającym a odbiorcą (bez komunikatów lektora, czasu oczekiwania itp.) i obciąża w całości rachunek tego drugiego - informują przedstawiciele Orange. Stawka za połączenia zamawiane z Polski wynosi 75 groszy brutto, niezależnie od planu taryfowego i oferty, z których korzystają obie strony. Rozmowę na koszt odbiorcy można zamówić także przebywając zagranica - w tym celu należy skorzystać z 4. wskazanego wyżej sposobu.

Od wczoraj, 16 kwietnia użytkownicy telefonów na kartę w sieci Orange mogą także wzajemnie zasilać swoje konta i i wysyłać bezpłatne SMS-y do przyjaciół z prośbą o doładowanie. Nowa usługa Przelew SMS umożliwia przenoszenie dowolnych kwot między 5 zł a 200 zł (z dokładnością do 1 zł) z konta jednego użytkownika telefonu na kartę w Orange na konto innego użytkownika.

Pieniądze otrzymane w ramach usługi przedłużają ważność konta na wykonywanie połączeń do 5 dni i mogą być wykorzystane w dowolny sposób, do wszystkich sieci. Usługa Przelew SMS działa również w roamingu na takich samych zasadach jak w kraju, bez żadnych dodatkowych opłat - zapewnia operator.

Z usługi Przelew SMS można skorzystać na dwa sposoby: wysyłając SMS-a z prośbą o przelew SMS lub zlecając przelanie środków na konto innego użytkownika telefonu na kartę w Orange.

Szczegóły na stronie

Tematy pokrewne:  

tag rozmowy na koszt odbiorcytag Orange
Komentarze
comments powered by Disqus
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2017 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.