Orange Ekstra Numer – dwa numery w jednym telefonie

28-09-2010, 12:02

Od 21 września w ofercie Orange jest dostępna usługa Orange Ekstra Numer, która pozwala na korzystanie z dwóch numerów telefonicznych na jednej karcie SIM.

Dzięki usłudze Orange Ekstra Numer klienci chcący używać dwóch numerów telefonicznych nie będą musieli kupować specjalnego aparatu telefonicznego na dwie karty, nosić dwóch telefonów czy też przekładać kart. Po aktywowaniu usługi ich dotychczasowy numer główny oraz numer dodatkowy są jednocześnie widoczne w sieci i mogą przyjmować połączenia oraz SMS-y i MMS-y.

Oba numery przypisane do jednej karty SIM są w pełni niezależne. Można z nich wykonywać połączenia, wysyłać SMS-y i MMS-y, korzystać z transmisji danych oraz oddzielnych zestawów usług dodatkowych, jak poczta głosowa czy Halo Granie. Warunkiem wykonywania połączeń z numeru dodatkowego jest doładowanie go (jak konta w ofertach na kartę) zgodnie z Regulaminem świadczenia usług telekomunikacyjnych.

>> Czytaj też: Orange: dwa numery w telefonie i dostępność micro SIM

Korzystanie z obu numerów w telefonie jest bardzo łatwe, zarządzanie nimi odbywa się za pomocą krótkich kodów potwierdzanych przyciskiem połączenia:

  • *121*2# - przełączanie połączeń wychodzących na Orange Ekstra Numer,
  • *121*1# - powrót do numeru głównego,
  • *122*# - sprawdzanie, który numer jest ustawiony do połączeń wychodzących, informacje są wyświetlane na ekranie telefonu.

Sonda
Z ilu komórkowych numerów korzystasz?
  • Jednego
  • Dwóch lub więcej, każdy przypisany do innego telefonu
  • Dwóch, obydwa przypisane do tego samego telefonu
  • Nie korzystam z komórek
wyniki  komentarze

Z usługi skorzystać mogą klienci indywidualni i firmy. Jedynym warunkiem jest posiadanie aktywnej karty SIM z ofertą usług głosowych – abonament, mix lub na kartę. Orange Ekstra Numer można aktywować SMS-em o treści EN wysłanym na bezpłatny numer 8041 lub wybierając z klawiatury telefonu kod *121*# i wciskając przycisk połączenia. Aktywacja jest potwierdzana SMS-em, w którym użytkownik otrzymuje przydzielony numer oraz termin jego ważności. Po upłynięciu okresu ważności usługa jest automatycznie przedłużana. W przypadku ofert na abonament i ofert mix w pierwszym dniu kolejnego cyklu rozliczeniowego, a w ofertach na kartę po miesiącu od aktywacji. Z usługi można zrezygnować w dowolnym terminie, wysyłając SMS-a o treści REZ na bezpłatny numer 8041 lub za pomocą kodu *114*9#.

>> Czytaj też: Bezpłatna wymiana karty SIM Heyah

Klienci, którzy będą zainteresowani przejęciem numeru wirtualnego i przeniesieniem go na osobną kartę SIM, będą mogli rozpocząć proces za pomocą SMS-a o treści SIM wysłanego na bezpłatny numer 8041. W odpowiedzi otrzymają SMS ze swoim wirtualnym numerem SIM, z którym wystarczy udać się do najbliższego salonu Orange, gdzie zostanie wykonana darmowa migracja.

Koszt aktywacji Orange Ekstra Numer to 3 zł, podobnie jak opłata za przedłużenie ważności usługi o miesiąc. Szczegóły oferty oraz regulamin są dostępne na stronie: www.orange.pl


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Tematy pokrewne:  

tag telefony komórkowetag SIMtag Orangetag Ekstra Numer
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Grudzień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031