Oracle: obiegowe przekonania o infrastrukturze chmurowej nie nadążają za rzeczywistością

27-06-2017, 09:22

Nowe badanie Oracle pokazało, że przedsiębiorstwa szybko przechodzą na infrastrukturę chmurową (IaaS), aby zwiększyć wydajność i innowacyjność. Mimo że obawy dotyczące bezpieczeństwa, złożoności i utraty kontroli wciąż stanowią przeszkody na drodze do wdrożenia chmury, to okazują się one przestarzałymi mitami, a sukces firm, które przeszły na rozwiązania IaaS, to najlepszy dowód na to, że w rzeczywistości wygląda to o wiele lepiej.

Dwie trzecie (66%) przedsiębiorstw, które już w jakimś stopniu korzystają z rozwiązań IaaS, uważa, że dzięki nim łatwiej jest wprowadzać innowacje. Taka sama część twierdzi, że przejście na IaaS zdecydowanie skróciło czas wdrażania nowych aplikacji lub usług. Ponadto 64% respondentów twierdzi, że rozwiązania IaaS pozwoliły znacznie obniżyć bieżące koszty utrzymania, a 59% jest zdania, że firmy nieinwestujące w IaaS będą mieć coraz większe problemy z nadążeniem za konkurentami, którzy takie rozwiązania już stosują.

Badanie pokazało również, że wśród doświadczonych użytkowników liczba osób uważających, że IaaS może zapewnić światowej klasy wydajność operacyjną pod względem dostępności, czasu pracy bez przestojów i szybkości, jest prawie dwa razy większa niż wśród osób, które nie korzystają z tej technologii. Mimo że niektórzy boją się, że przejście na IaaS może być skomplikowane, 64% doświadczonych użytkowników IaaS stwierdziło, że było ono łatwiejsze, niż się spodziewali.

Większość respondentów zgadza się, że IaaS w ciągu następnych trzech lat odegra ważną rolę w ich przedsiębiorstwach, a 44% deklaruje, że na IaaS będzie uruchamiać całą swoją biznesową infrastrukturę informatyczną lub jej większą część. Zaledwie 10% respondentów uważa, że w ciągu najbliższych trzech lat IaaS nie odegra w ich przedsiębiorstwach większej roli. 

- Jeśli chodzi o wdrażanie chmury, obiegowe przekonania zawsze pozostawały w tyle za rzeczywistością — uważa James Stanbridge, Vice President Iaas Product Management w Oracle. - Dla wielu przedsiębiorstw chmura wciąż jeszcze jest stosunkowo nowa i w związku z tym funkcjonują na jej temat pewne mity. Firmy, które wdrożyły infrastrukturę chmurową, są jednak zadowolone i osiągają sukcesy — oszczędzają pieniądze, zmniejszają złożoność i wprowadzają fascynujące innowacje. Natomiast firmy, które opierają się tej migracji, powinny zweryfikować swoje obawy powstrzymujące je przed wdrożeniem chmury, ponieważ im dłużej będą zwlekać, tym dalej pozostaną w tyle za konkurencją.

 

Informacje o badaniu i dodatkowe zasoby

Badanie zostało przeprowadzone przez Oracle we współpracy z firmą Longitude Research i objęło 1 614 informatyków w Arabii Saudyjskiej, Australii, Indiach, Korei Południowej, Malezji, Niemczech, Singapurze, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Respondentów pytano o stan wdrożenia infrastruktury chmurowej w ich firmach oraz o ich oczekiwania dotyczące wykorzystywania tej technologii w kolejnych latach. Pełne wyniki badania oraz dodatkowe informacje można znaleźć w raporcie Oracle pt. „You & IaaS: The new generation” (IaaS I Ty: Nowa generacja).


Tematy pokrewne:  

tag IaaStag chmura obliczeniowatag badania
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031