Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Dokładnie 199,5 mln dolarów plus należne od 1998 roku odsetki wpłynie niedługo na konto Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. Oracle postanowiło ugodą zakończyć spór z rządem.

W 1998 roku firma Oracle podpisała z amerykańskim rządem umowę, na mocy której miała dostarczyć jego agencjom oprogramowanie oraz wsparcie techniczne. Waszyngton oskarżył swojego partnera o świadome zatajenie kluczowych informacji, m.in. na temat praktyk sprzedażowych czy rabatów oferowanych innym klientom. Rząd miał przez to przepłacić za kupione produkty i usługi.

Czytaj także: Oracle vs SAP: Będzie ugoda

Pozew do sądu wniósł w tej sprawie amerykański Departament Sprawiedliwości. Podstawą do tego była ustawa False Claims Act. Oracle chciał jednak uniknąć kosztownej, tak z finansowego, jak i wizerunkowego punktu widzenia, batalii prawnej z rządem. Dlatego też zawarta została ugoda, zgodnie z którą firma zapłaci rządowi 199,5 mln dolarów powiększone o należne odsetki celem zakończenia sprawy - podaje Forbes.

W wydanym oświadczeniu Oracle zaprzeczyło, by nie wywiązało się z obowiązków nałożonych na firmę w kontrakcie. Zapewniła, że zawsze podejmowane były wszelkie możliwe działania, by agencje rządowe otrzymywały produkty i usługi po najlepszych możliwych cenach.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Forbes, Oracle