Oprogramowanie kadrowo-płacowe - czy warto w nie inwestować?

16-09-2019, 11:57

Zarządzanie firmą w dzisiejszych czasach to niełatwe, wymagające i absorbujące zajęcie. Od właścicieli i managerów przedsiębiorstw wymaga bowiem nieustannej koncentracji uwagi w obszarze biznesowym, skutecznej walki konkurencyjnej o klientów, a także umiejętności odnalezienia się w gąszczu prawnych niuansów, jakie określają poprawną rachunkowość oraz właściwe prowadzenie spraw kadrowo-płacowych. Na każdym etapie rozwoju firmy, powinno się jest inwestować w rozwiązania, dzięki którym jej funkcjonowanie będzie skuteczniejsze, efektywniejsze, a kierowanie bardziej komfortowe.

oprogramowanie kadrowo-płacowe

Coraz częściej z pomocą przedsiębiorcom przychodzi specjalistyczne oprogramowanie kadrowo-płacowe, które w połączeniu z fachową wiedzą osoby z niego korzystającej, staje się narzędziem znacząco poprawiającym wydajność pracy. Jednym z elementów, w jakie z pewnością warto zainwestować, jest program do obsługi kadr i płac w firmie.

Człowiek bywa omylny, a błędy w firmowej dokumentacji kadrowo-płacowej są nieraz wynikiem zwykłego przeoczenia, a nie braku kompetencji. Zadaniem profesjonalnego oprogramowania jest wspieranie działania specjalisty odpowiedzialnego w zakładzie za formalności natury kadrowej oraz kwestie związane z wynagrodzeniami pracowniczymi, po to, aby niwelować ryzyko popełniania błędów oraz przyspieszać wykonywanie niektórych czynności. Dobry, intuicyjny program kadrowo-płacowy to szereg korzyści dla pracodawcy. Dzięki poprawie wydajności i efektywności, manager może rozważyć ograniczenie zatrudnienia specjalisty do połowy etatu, a w razie kontroli firmy przez różne instytucje (np. PIP) - z łatwością wyszukać wymagane dane historyczne oraz zestawienia. 

Obliczanie wynagrodzeń dla pracowników często jest problematyczne, z uwagi na wielozmianowość pracy, dyżury, nadgodziny, premie, urlopy, przysługujące świadczenia dodatkowe, a także różnorodność form zatrudnienia, e-teczka. Dla odpowiedniego, właściwie skalibrowanego i dostosowanego do wewnętrznych potrzeb firmy oprogramowania, wszelkie działania w obszarze płac czy kadr, nie będą żadną trudnością. Nierzadko prawdziwą zmorą bywa wypełnianie podatkowych deklaracji, szczególnie rocznych rozliczeń PIT. Specjalistyczny program kadrowo-płacowy aktywnie wspiera, przyspiesza i w efekcie ułatwia ten proces. Podczas wyboru najlepszego oprogramowania, warto zadbać o opcję eksportowania dokumentów na portal e-Deklaracje. Równie praktycznym rozwiązaniem, jest możliwość generowania danych do przelewów składek dla ZUS-u.

Kompleksowy program obsługujący sferę kadrowo-płacową, powinien mieć możliwość automatycznego pobierania online wszelkich aktualizacji - zarówno systemowych, jak i w zakresie dynamicznie zmieniających się przepisów. Przy tej okazji konieczne jest właściwe zabezpieczenie go przed skutkami niepożądanych ataków hakerskich oraz będących konsekwencją działania złośliwego oprogramowania. Należy bowiem pamiętać, że program kadrowo-płacowy zarządza bazą informacji wrażliwych, związanych z przetwarzaniem danych osobowych. Niewątpliwą zaletą posiadania profesjonalnego oprogramowania do obsługi kadr i wynagrodzeń, jest mniejsza liczba dokumentów w formie papierowej, co nie ogranicza przestrzeni użytkowej w firmie, np. na regały ze skoroszytami.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytaćfot. KasperskyRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: