Opera zagości na polskich uczelniach

30-11-2009, 10:37

Opera Software rozpoczyna dzisiaj polską edycję University Tour - programu edukacyjnego, który ma na celu zwiększenie merytorycznej wiedzy dotyczącej internetu. Pierwsze seminarium odbędzie się we Wrocławiu. Spotkania poprowadzi poprowadzi Navjot Pawera, Product Manager odpowiedzialny w Opera Software za platformę Opera Unite.

Firma Opera Software, uznając się za producenta ważnej przeglądarki, postanowiła włączyć się w edukację dotyczącą standardów sieciowych. W lipcu ubiegłego roku firma udostępniła w internecie materiały edukacyjne dla szkół, uczelni i firm. Potem zapowiedziano, że przedstawiciele firmy Opera Software odwiedzą ośrodki akademickie w 14 krajach w ramach inicjatywy Opera Education.

>>> Czytaj: Opera "wraca do szkoły" i uczy o standardach

Teraz firma poinformowała, że Uniwersytet Wrocławski i Politechnika Wrocławska jako pierwsze będą gościć seminarium Opera Software. Cykl University Tour potrwa w Polsce do czwartku, 3 grudnia i obejmie także: Politechnikę Śląską, Uniwersytet Warszawski, Politechnikę Warszawską i Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

Pełna agenda polskiej edycji znajduje się na stronie Opery.

- Jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem University Tour w Polsce - powiedział Jon von Tetzchner, prezes Opera Software. – Seminaria przeznaczone dla przyszłej generacji liderów branży pobudzą dyskusje na temat ważnych spraw dotyczących współczesnego internetu.

Tematyka seminarium obejmie m.in.: historię i przyszłość internetu, przegląd rynku przeglądarek, otwarte standardy internetowe i aplikacje webowe. Będzie też mowa o... pracy w Opera Software.


Źródło: Opera
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy