Opera wydała przeglądarkę dla... Wisły Kraków

08-05-2009, 15:30

Przeglądarkę specjalnie dla kibiców klubu piłkarskiego Wisły Kraków przygotowała Opera Software. Ten nietypowy produkt już można pobrać ze strony Opery. Niestety, kibice korzystający z Linuksa muszą obejść się ze smakiem - dla nich Opera nie przygotowała dedykowanej Wiśle przeglądarki.

okno Szybkiego Wybierania - Opera dla kibiców Wisły Kraków
fot. DI - okno Szybkiego Wybierania - Opera dla kibiców Wisły Kraków
Skórka Wiślackiej Opery (opartej o wersję 9.64) jest utrzymana w kolorystyce klubu i zawiera jej herb z białą gwiazdą. Oprócz unikalnej grafiki specjalnie dla Wisły wprowadzono najważniejsze związane z klubem adresy internetowe, tak by każdy kibic miał szybki dostęp do sieciowych zasobów klubu. Dodatkowo te same strony zainstalowane zostały w znanym dla użytkowników Opery oknie Szybkie Wybieranie.

- Bardzo cieszymy się, że pierwszą dedykowaną przeglądarkę w Polsce zrobiliśmy właśnie dla Wisły – powiedział Jon Tetzchner, prezes Opera Software. - Nasz styl przeglądania internetu bardzo pasuje do stylu gry Wisły. Wisła, tak jak Opera, jest dynamiczna i lubi wyprzedzać konkurencję.

Zakładki - Opera dla kibiców Wisły Kraków
fot. DI - Zakładki - Opera dla kibiców Wisły Kraków
Dziennik Internautów spytał przedstawicieli Opera Software, czy pojawią się przeglądarki dla innych klubów. Dowiedzieliśmy, że to możliwe, ale Opera chce, aby wszystkie projekty dedykowanych przeglądarek Opery były unikalne.

- Pewnie stworzymy przeglądarkę dla kogoś innego, ale zaręczam, że nie będzie to partia polityczna :) - napisał w e-mailu dla Dziennika Internautów przedstawiciel Opery Sławomir Sochaj.

Premiera Opery dla Wisły Kraków zbiega się z premierą nowego oficjalnego serwisu internetowego Wisły Kraków. Przeglądarkę Opera dla kibiców (w wersji na Windows i Mac OS)  można pobrać ze strony my.opera.com


Źródło: Opera Software, DI
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Luty 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829