Opera wchodzi na Brew MP i udostępnia Widget Runtime

15-02-2011, 13:36

Opera Mini będzie dystrybuowana na platformie Brew MP firmy Qualcomm - ogłosiła Opera Software, która podpisała umowę w tym zakresie. Ponadto norweski producent przeglądarki udostępnił środowisko uruchomieniowe Opera Widget Runtime, które może zwiększyć liczbę aplikacji na Androida.

Opera Mini dla Brew Mobile Platform

Dzięki ogłoszonej dziś umowie wielu użytkowników skorzysta z przeglądarki kojarzonej ze smartfonami na mniej zaawansowanych urządzeniach. Dostęp do internetu będzie możliwy przy użyciu interfejsu wzorowanego na desktopowym, ograniczonego do małego rozmiaru ekranu w telefonie. Użytkownicy skorzystają z charakterystycznej dla Opery Mini technologii kompresji wpływającej na szybkość oraz rachunki za pobieranie danych.

Oczywiście dołączenie Opery Mini jako części Brew MP uprości i przyspieszy proces tworzenia wydajnej przeglądarki dla producentów.

>>> Czytaj: MWC 2011: Nowe procesory, IE9 dla Windows Phone 7

- Niedawno ogłosiliśmy, że mamy już na świecie 90,4 mln użytkowników Opery Mini. Dzięki tej umowie kolejne miliony doświadczą doskonałego, szybkiego i oszczędnego mobilnego przeglądania – mówił Lars Boilesen, prezes Opera Software. – Kombinacja Opery Mini i Quallcomm oznacza wydajny internet dla każdego, nie tylko posiadaczy smartfonów.

- Jesteśmy podekscytowani tą współpracą, która zapewnia nam gotową przeglądarkę jako część Brew MP OS – dodał Rob Chandhok, prezes Qualcomm Internet Services.

WAC bliżej dzięki Operze

Udostępnienie środowiska uruchomieniowego Opera Widget Runtime zostało ogłoszone wczoraj. Operatorzy i deweloperzy będą mogli dzięki temu zwiększyć liczbę aplikacji na Androida, włączając już teraz w ich zestaw kompatybilne aplikacje WAC (Wholesale Application Community).

Dzięki specyfikacji WAC ekosystem operatorów, producentów i deweloperów istnieje w formie niezależnych, ale kompatybilnych sklepów. Umożliwia to deweloperom pracę dla różnych platform, a operatorom szybkie stworzenie wewnątrz swojej sieci sklepu z aplikacjami.

Dzięki Opera Widget Runtime operatorzy mogą już zacząć tworzyć własne usługi oparte o specyfikację WAC i sklepy z aplikacjami dla wielu urządzeń i platform. Dzięki możliwości zainstalowania danej aplikacji na wielu platformach specyfikacja WAC ułatwia dystrybucję, tworzenie aplikacji i ich pobieranie.

Opera Widget Runtime może być łatwo dostosowany i zintegrowany z jakimkolwiek sklepem WAC. Już teraz Opera Widget Runtime jest zintegrowany z czołowymi sklepami z aplikacjami typu white-label. Można to zobaczyć na stoisku Opery na Mobile World Congress (hall 1, C44).

Deweloperzy mogą tworzyć i portować swoje aplikacje do specyfikacji WAC 1.0, umożliwiając ich uruchomienie w telefonie komórkowym. Zestaw specyfikacji WAC pomaga deweloperom dotrzeć do nowej grupy użytkowników niekorzystających dotychczas z aplikacji.

Instalując Opera Widget Runtime na smartfonie z Androidem, wszyscy ciekawi funkcjonowania specyfikacji WAC mogą już dzisiaj zacząć używać opartych o nią aplikacji.

Więcej informacji na temat specyfikacji WAC 1.0 można znaleźć na stronie WAC.

>>> Czytaj: MWC 2011: Tabletowe nowości RIM, Nvidii, Samsunga i LG


Źródło: Opera Software
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031