Opera Mobile dla Androida już dostępna

09-11-2010, 10:13

Opera Mobile 10.1 beta jest dostępna za darmo w Android Market. Oznacza to dla użytkowników Androida większy wybór w zakresie przeglądarek oraz możliwość korzystania z  funkcji Opera Turbo, która kompresuje pobierane strony.

Użytkownicy Androida słyną z bycia na czasie z najnowszym oprogramowaniem w swoich telefonach. Dlatego Opera Software liczy na to, że jej nowy produkt dobrze się przyjmie.

Opera Mobile jest dość szybka i oferuje płynniejsze przewijanie i zoom. Funkcja Szybkie wybieranie zapewnia szybki dostęp do ulubionych stron, a menadżer haseł pozwala zapisywać hasła dostępowe w pamięci telefonu.

>>> Czytaj: Symbian rozwinie się dzięki milionom z UE

Dodatkowo użytkownicy Opery Mobile mogą korzystać przy słabszym połączeniu z Opery Turbo, która kompresuje dane o maksymalnie 80%, zapewniając większą szybkość otwierania się stron przy jednoczesnym ograniczeniu transferu danych. Inne cechy Opery 10.1 beta dla Androida:

  • ułatwione zarządzanie kartami dzięki ich wizualizacji,
  • silnik renderujący Opera Presto,
  • Opera Link, tzn. funkcja umożliwiająca synchronizację danych pomiędzy urządzeniami,
  • możliwość ustawienia Opery Mobile jako domyślnej przeglądarki,
  • wsparcie dla geolokacji,
  • wsparcie dla SVG.

Operę Mobile można pobrać na swój telefon z Android Market lub odwiedzając stronę m.opera.com/next. Przeglądarka jest dostępna w 18 wersjach: chińskiej uproszczonej i tradycyjnej, czeskiej, duńskiej, holenderskiej, angielskiej, francuskiej, niemieckiej, włoskiej, japońskiej, koreańskiej, norweskiej (Bokmål i Nynorsk), polskiej, portugalskiej, rosyjskiej, hiszpańskiej i szwedzkiej.

>>> Czytaj: Mobilny Firefox 4 Beta jest szybszy i lżejszy


Źródło: Opera Software
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930