Opera Mobile 10 jak wersja desktopowa

03-11-2009, 08:14

Pojawiła się wersja beta Opery Mobile 10 dla Nokii i innych telefonów Symbian/S60. Przeglądarka ma nowy wygląd, posiada funkcje znane z wersji desktopowej i powinna działać sprawniej.

Nowy design Opery Mobile 10 jest podobny do tego wprowadzonego uprzednio w Operze Mini 5 beta. Przeglądarka jest też dostosowana zarówno do ekranów dotykowych, jak i nawigacji klawiaturowej. Można ją pobrać na stronie: www.opera.com/mobile/next lub bezpośrednio z telefonu komórkowego na stronie m.opera.com/mobile.

Szybkie wybieranie w Operze Mobile 10 beta
fot. Opera Software - Szybkie wybieranie w Operze Mobile 10 beta

Opera Mobile 10 beta ma być dwukrotnie szybsza niż poprzednie wydanie dla Symbian/S60. Użytkownicy powinni odczuć poprawienie szybkości podczas ładowania stron, ich powiększania i zmiany na układ horyzontalny. Znalazło się też miejsce na zintegrowaną Operę Turbo, która dzięki technologii kompresji pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Opera Mobile 10 beta
fot. Opera Software - Opera Mobile 10 beta

W przeglądarce znalazły się funkcje znane z wersji desktopowej: Szybkie Wybieranie, przeglądanie w kartach i menadżer haseł. Ponadto Opera Mobile 10 beta używa najnowszej generacji silników Opery, sprawiając, że wszystkie strony i aplikacje działają dokładnie tak, jak w komputerze.


Następny artykuł » zamknij

Polsce daleko do e-gospodarki

Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy