Opera Mini: Google znów liderem, Polska rośnie w siłę

24-12-2010, 11:20

Wykorzystanie mobilnej wersji przeglądarki Opera bardzo szybko rośnie na całym świecie. W zestawieniu najczęściej odwiedzanych stron i najczęściej używanych telefonów komórkowych królują światowi giganci. W Polsce mocne są jednak lokalne akcenty.

Opera Software opublikowała dane dotyczące mobilnego surfowania za pośrednictwem Opery Mini. W dalszym ciągu widać bardzo dynamiczny wzrost liczby tak użytkowników, jak i ich aktywności w internecie. Mobilny dostęp do sieci, dzięki rosnącej popularności smartfonów, stał się powszechnie dostępny.

ŚWIAT

W globalnym rankingu najpopularniejszych stron na pierwsze miejsce powróciła wyszukiwarka Google.com. Rok wcześniej pozycję lidera zajmował serwis społecznościowy Facebook. W tym został zepchnięty na drugą pozycję. Wynikać to może z faktu, że więcej użytkowników korzysta z dedykowanej Facebookowi aplikacji zamiast przeglądarki internetowej.

Lista najbardziej popularnych stron internetowych przeglądanych w Operze Mini wskazuje, że przeglądarka ta jest szeroko wykorzystywana w Rosji. W pierwszej dziesiątce znalazły się aż cztery serwisy z tego kraju. Oprócz nich w czołówce są jeszcze Youtube.com, Yahoo.com, My.opera.com oraz Getjar.com.

W listopadzie br. liczba użytkowników mobilnej Opery wyniosła ponad 80 milionów, o 4,9 proc. więcej niż w październiku oraz aż o 91,8 proc. więcej niż rok wcześniej. Obejrzeli oni w tym czasie 44,6 mld stron (odpowiednio o 7,3 oraz 137,3 proc. więcej), których objętość wyniosła 677 mln MB, o 10 proc. więcej niż miesiąc wcześniej.

Najczęściej Opera Mini instalowana była na telefonach fińskiej Nokii. W pierwszej dziesiątce znalazł się tylko jeden telefon innego producenta - iPhone firmy Apple. Na pierwszym miejscu znalazła się Nokia 5130 XpressMusic.

POLSKA

Sonda
Korzystasz z Opery Mini?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Nasz kraj także może pochwalić się imponującymi wynikami. W ciągu roku o 97,5 proc. wzrosła liczba odwiedzonych stron, o 16 proc. liczba unikalnych użytkowników, a o 74,1 proc. transfer danych. Każdy użytkownik był w listopadzie na średnio 289 stronach i zużył 9 MB transferu.

Wśród najczęściej odwiedzanych stron internetowych pierwsza trójka pozostaje niezmienna - google.com, nk.pl oraz onet.pl. O pięć pozycji, na miejsce czwarte, awansowała wikipedia.org. Do czołówki wrócił Facebook (na miejsce 8). Dziesiątkę zamykają sciaga.pl (spadek o osiem miejsc) i my.opera.com (spadek o dziewięć miejsc).

Jeśli chodzi o telefony, to nad Wisłą sytuacja jest bardziej zróżnicowana. Sześć z dziesięciu najpopularniejszych telefonów to Nokie (w tym 5130 XpressMusic na pierwszym miejscu). Sony Ericsson reprezentowany jest przez dwa modele (K800i oraz K550i), na piątym miejscu znalazł się iPhone, a na dziesiątym Samsung GT-S5620.


Źródło: Opera
  
znajdź w serwisie

Brak danych. Sprawdź później :)
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031