Opera dla Facebooka? Nie taniej niż za miliard

29-05-2012, 16:09

Co najmniej miliard dolarów musiałoby kosztować Facebooka przejęcie firmy Opera Software - uważają analitycy. Zakup tego typu oprogramowania jest jednak dla społecznościowego giganta jak najbardziej uzasadniony.

Możliwe przejęcie Opery Software przez Facebooka, o którym informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, byłoby dla społecznościowego giganta bardzo kosztowne - informują analitycy, cytowani przez agencję Reuters (zob. Opera would cost Facebook over $1 billion: analysts).

Czytaj także: Facebook prezentuje nowe narzędzie mobilne Camera

- Przejęcie Opery miałoby sens dla Facebooka na wielu poziomach - uważają analitycy z Arctic Securities. - Rozszerzyłoby to obecnie ograniczone możliwości mobilne Facebooka, pomogło w rozwiązaniu problemu monetyzacji mobilnej wersji, umożliwiło zatrzymanie graczy opuszczających witrynę społecznościową w wersji mobilnej, a także umożliwiło dalszy rozwój technologii dopasowywania reklam.

Warto zauważyć, że Opera dostępna jest obecnie na różnego rodzaju platformach, jak telefony komórkowe, tablety, pecety czy nawet telewizory. Przeglądarka działa również na wielu popularnych systemach mobilnych, w tym na Androidzie, iOS czy BlackBerry OS.

Dzięki swojej technologii kompresowania witryn przed przesłaniem do użytkowników Opera zdobyła również znaczną popularność na rozwijających się rynkach w Indiach czy Brazylii, gdzie internauci optymalizują transfer na wszelkie możliwe sposoby. Obecnie z Opery w wersjach Mobile i Mini korzysta około 200 milionów osób.

Czytaj także: (akt.) Facebook może przejąć Operę


Źródło: Reuters
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930