Opera 9.5 beta 2 gotowa to testów

25-04-2008, 10:32

Druga wersja beta przeglądarki Opera 9.5 o nazwie kodowej "Kestrel" została udostępniona przez Opera Software. Nowe funkcje programu skupiają się na szybkim udostępnianiu ulubionych i potrzebnych użytkownikowi treści.

Jedną z najbardziej zauważalnych i przydatnych funkcji w nowej operze jest "Quick Find", ułatwiająca korzystanie z historii. Wystarczy, że użytkownik wpisze do paska adresu słowa, które znajdowały się na czytanej w przeszłości stronie, a opera wskaże mu w podpowiedzi adresy stron, które ten tekst zawierały. Jeśli więc chcemy odszukać np. stronę ciekawej aukcji, którą widzieliśmy kilka dni temu, możemy odszukać ją wpisując do paska adresu nazwę przedmiotu.

Inną godną wypróbowania (choć nie całkiem nową) funkcją w Opera 9.5 beta 2 jest Opera Link. Pisaliśmy o niej już w ubiegłym roku. Dzięki niej użytkownik może mieć na różnych komputerach dostęp do swoich zakładek, stron szybkiego wybierania itd. Korzystanie z opera Link wymaga posiadania konta w my.opera.com. Aby uzyskać dostęp do swoich zakładek wystarczy wybrać  opcję File->Synchronize Opera i podać dane do logowania w my.opera.com.

Jeśli zajrzymy głębiej do opcji przeglądarki, pojawia się ciekawa możliwość zmiany zachowania kart. Do tej pory zamknięcie karty w operze powodowało przełączenie użytkownika na ostanią aktywną kartę. Do takiego rozwiązwania nie byli jednak przyzwyczajeni użytkownicy Firefoksa. Z myślą o nich udostępniono alternatywne zachowanie zakładek tzn. po zamknięciu karty przeglądarka wyświetla kartę, która była obok.

Poprawiono również bezpieczeństwo. Ostrzeżenia przed stronami phishingowymi są teraz włączone domyślnie. Opera korzysta z baz oszukańczych stron od PhishTank i NetCraft. Ponadto dodano wsparcie dla certyfikatów EV (Extended Validation).

Nowa przeglądarka ma też zapewniać szybsze ładowanie się stron, szybszy dostęp do poczty (przez klienta wbudowanego w przeglądarkę) oraz szybsze pobieranie i przeszukiwanie kanałów RSS. Można ją pobrać ze stron Opera Software. Osoby, które wcześniej chcą zobaczyć program w akcji mogą obejrzeć film poniżej.


Następny artykuł » zamknij

Beta Skype dla komórek

Źródło: Opera Software
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031