OnLive - zabójca konsol pojawi się w czerwcu?

11-03-2010, 20:39

Przemysł rozrywkowy może w połowie roku czekać kolejna rewolucja. Na zdominowanym przez trzech graczy rynku konsol do gier pojawi się bowiem czwarty gracz - OnLive.

Firmom Nintendo, Sony oraz Microsoft na rynku konsol do gier może przybyć już niedługo bardzo poważny konkurent. 17 czerwca ma nastąpić oficjalne uruchomienie platformy OnLive - informuje BBC News. Prace nad jej stworzeniem trwały aż osiem lat. Może się okazać, że okres oczekiwania jej twórcom się opłaci. OnLive stawia bowiem na oprogramowanie, a nie sprzęt.

>> Czytaj także: Masowa awaria PlayStation 3 

Co to oznacza w praktyce dla potencjalnych graczy? Ano tyle, że chcąc skorzystać z OnLive nie będą musieli zaopatrywać się w konsole. Ze względu na ich wysokie ceny, wiele osób nie jest w stanie sobie na nie pozwolić. Nie mówiąc już o tym, że gry na konsole także do najtańszych nie należą, czyniąc całą rozrywkę niezbyt dostępną dla szerszych kręgów odbiorców.

OnLive ma to zmienić. Wszystkie gry dostępne będą na zasadzie "na żądanie", jak to już jest możliwe w przypadku telewizji. Będziemy je po prostu wypożyczać z centralnej bazy danych. Do grania wykorzystać będzie można nie tylko komputery PC czy Mac, ale także telewizory. Niezbędne jest jeszcze łącze internetowe o wysokiej przepustowości.

Jeśli faktycznie firma zaoferuje szeroki wybór gier w niewygórowanych cenach, może stać się poważnym zagrożeniem dla tradycyjnych producentów oraz sprzedawców.

Pobierane z serwerów gry nie będą zapisywane na lokalnych twardych dyskach. Miesięczny abonament wyniesie 14,95 USD. Nie wiadomo, kiedy usługa pojawi się w Europie.


Źródło: BBC News
Tematy pokrewne:  

tag OnLivetag konsoletag gry w internecie
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930