Oklejamy nasz produkt. Jakie kleje do etykiet powinniśmy wybrać?

27-02-2019, 09:11

Estetyka opakowania naszego produktu jest równie ważna co jego jakość. Dlatego przed wypuszczeniem go do regularnej sprzedaży, zadbajmy o odpowiednią etykietę oraz sposób naklejania.

Trzy sposoby mocowania etykiet

Obecnie na rynku możemy wybierać między etykietami papierowymi a tymi wykonanymi z tworzyw sztucznych. Bardziej zróżnicowany jest natomiast sposób mocowania. Etykiety papierowe możemy mocować za pomocą urządzeń wyposażonych w podajnik z klejem, który nanosi go na etykietę przed przyklejeniem. Sposób ten jest bardzo powszechny, ale nie pozbawiony wad. Problemem może być odpowiednie rozprowadzenie kleju, czy utrzymanie czystości w miejscu pracy maszyny. Kolejnym, bardziej praktycznym sposobem, jest obkurczanie się folii na opakowaniu pod wpływem temperatury. Ta technika umożliwia wykorzystanie całej powierzchni opakowania, co jest chętnie stosowane w przemyśle spożywczym. Ostatni sposób to naklejki samoprzylepne. To rozwiązanie jest bardzo trwałe i estetyczne. Jako jedne z pierwszych zdecydowały się na nie koncerny kosmetyczne i farmaceutyczne. Umożliwia ono oklejenie różnorodnych opakowań we wskazanym przez nas miejscu.

Kleje do etykiet – na który zwrócić uwagę?

Wybór kleju jest istotnym czynnikiem, który może wpłynąć na końcowy efekt naszego opakowania. Powinniśmy go dobrać w zależności od potrzeb i możliwości. Najbardziej powszechne są kleje akrylowe na bazie wody. Sprawdzą się na gładkich i suchych powierzchniach. Jeśli potrzebujemy trwalszego spoiwa, które sprawdzi się w wilgotnych miejscach, postawmy na kleje kauczukowe. Dobrze znoszą one trudne warunki atmosferyczne, ale nie lubią wysokich temperatur, które powodują jego topnienie. Klej mocny możemy aplikować nawet w miejscach trudnych do aplikacji. Na rynku możemy też znaleźć kleje do powierzchni oszronionych, czy zakrzywionych. Producenci klejów do etykiet starają się odpowiadać na potrzeby klientów. W swoim asortymencie posiadają zarówno kleje dyspersyjne, jak i termotopliwe. Tutaj możesz zapoznać się z przykładową ofertą. Ich główną cechą jest zapewnienie wydajności linii produkcyjnej, a także utrzymanie czystości maszyn. Wysokiej jakości kleje do etykiet przyspieszają bowiem proces aplikacji przy jednoczesnym utrzymaniu estetycznego wyglądu opakowania. Kleje termotopliwe wyróżnia także brak zapachu, co jest istotnym czynnikiem, szczególnie w branży spożywczej czy higienicznej. Zdolności samoczyszczenia sprawiają, że obsługa maszyn ogranicza się wyłącznie do uzupełniania zbiornika z klejem.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: