Ogrzewanie firmy gazem czy prądem - porównanie

13-10-2020, 10:30

Ogrzewanie budynków prądem wciąż należy do rzadkości. Metoda ta dość słusznie uchodzi za sporo droższą od ogrzewania gazowego. Istnieją jednak sytuacje, w których może stanowić naprawdę atrakcyjną alternatywę. Dziś postaramy się porównać oba sposoby ogrzewania firmy i wskazać ich najważniejsze zalety.

ogrzewanie firmy

Dlaczego warto ogrzewać firmę gazem?

Gaz jest paliwem ekologicznym, które nie powoduje nadmiernej emisji szkodliwych tlenków oraz pyłu do atmosfery. W porównaniu do prądu stanowi także tańsze źródło ogrzewania. Nowoczesne kotły kondensacyjne prezentują naprawdę wysoką wydajność, a jeśli budynek jest dobrze ocieplony, ogrzewanie gazowe zdecydowanie się opłaca. Paliwo nie wymaga również składowania, co przynosi kolejne oszczędności.

Jakie są zalety ogrzewania firmy prądem?

Prąd pochodzi w Polsce przede wszystkim ze spalania węgla kamiennego i brunatnego, dlatego nie można uznać go za ekologiczne źródło ogrzewania. Wyjątkiem jest sytuacja, w której firma korzysta z taryfy Eko, w której energia elektryczna ma certyfikat pochodzenia z odnawialnych źródeł.  Taki wariant umowy proponują niektórzy sprzedawcy prądu. Jeśli ogrzewanie miałoby się odbywać przy pomocy tradycyjnych grzejników elektrycznych bądź spotykanego głównie w domach jednorodzinnych systemu podłogowego, rozwiązanie nie jest opłacalne finansowo, przynajmniej w konfrontacji z gazem.

Jeśli jednak firma korzysta z taryfy dwustrefowej, warto rozważyć zastosowanie grzejników kondensacyjnych. Urządzenia nagrzewają się w momencie, gdy prąd jest droższy, a następnie przez pozostałą część doby oddają zgromadzone ciepło. Takie rozwiązanie wciąż jednak często wypada niekorzystnie w porównaniu do gazu. Ogrzewanie prądem można jednak wykorzystać pomocniczo. W małych przedsiębiorstwach świetnie sprawdzi się pompa ciepła, która pobiera energię z otoczenia. Do jej zasilania potrzebny jest właśnie prąd. Oprócz tego tradycyjne grzejniki mogą pełnić rolę uzupełniającą, także na potrzeby C.W.U. Jedną z nowoczesnych i dość wydajnych metod ogrzewania są zasilane prądem promienniki ciepła, które wykorzystują podczerwień. 

Co wybrać: prąd czy gaz?

Jakie rozwiązanie wybrać do swojej firmy? W większości przypadków najbardziej opłacalną opcją będzie ogrzewanie gazowe. Jeśli jednak firma znajduje się w budynku pasywnym, który wykorzystuje na przykład pompę ciepła, albo ma niezwykłe niskie zapotrzebowanie na energię, prąd może stanowić atrakcyjną alternatywę.

Więcej na temat skutecznego ogrzewania firmy można przeczytać pod adresem: https://poprostuenergia.pl/dla-malych-firm/gaz-dla-firmy/.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag ogrzewanietag nols
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: