Office Live Workspace otwarty dla wszystkich

06-03-2008, 11:43

Microsoft otworzył dostęp do usługi Office Live Workspace beta. Jest to narzędzie ułatwiające zapisywanie ważnych dokumentów w Sieci i umożliwiające współpracę kilku użytkowników przy tworzeniu dokumentu. Nie jest to jednak webowy edytor tekstu taki jak np. Google Docs.

O usłudze Office Live Workspace (OLW) pisaliśmy już w grudniu ubiegłego roku, kiedy to rozpoczęły się pierwsze testy, dostępne jedynie dla wybranych użytkowników. Teraz z nowej usługi może skorzystać każdy, kto zechce zarejestrować się na stronie OLW.

Mówiąc najprościej Office Live Workspace to internetowa teczka na dokumenty ułatwiająca pracę kolektywną. Jej obsługa jest prostsza i wygodniejsza niż np. korzystanie z klienta FTP lub przesyłanie dokumentów mailem.

Po zainstalowaniu dodatku do MS Office możliwe jest wysyłanie dokumentów do Workplace i otwieranie znajdujących się tam dokumentów z poziomu pakietu biurowego. Sam podgląd dokumentu jest możliwy nawet wtedy, gdy nie posiadamy MS Office.

W udostępnionej publicznie wersji beta znalazło się kilka nowości: panel aktywności ukazujący wykonane ostatnio czynności, powiadomienia e-mail o dokonanych zmianach, bezpośrednie linki do plików, możliwość wgrywania kilku plików jednocześnie oraz ułatwienia w funkcji dzielenia się dokumentami.

Osoby, które chcą wypróbować usługę muszą się nastawić na pracę w wersji angielskojęzycznej oraz korzystać z przeglądarki Internet Explorer lub Firefox. Usługa jest niedostępna dla użytkowników systemów innych niż Windows.

Office Live Workspace jest przykładem realizowania przez Microsoft strategii "oprogramowanie plus usługi" (software plus services). Gigant z Redmond nadal jest daleki od udostępniania programów za darmo i/lub wyłącznie w formie aplikacji webowych. Zamiast tego firma woli udostępniać usługi internetowe rozszerzające możliwości oprogramowania instalowanego na komputerze.

W ocenie komentatorów Office Live Workspace może być skutecznym narzędziem Microsoftu w walce z Google Docs. Nie bez znaczenia jest fakt, że rozszerza ono możliwości znanego już użytkownikom oprogramowania, a bardzo często przyzwyczajenie okazuje się mieć większe znaczenie, niż pęd ku nowinkom.


Źródło: Microsoft
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930