Office Live Workspace - jest publiczna beta

11-12-2007, 06:37

Microsoft udostępnił do testów usługę Office Live Workspace. Jest to narzędzie ułatwiające zapisywanie ważnych dokumentów w Sieci i umożliwiające współpracę kilku użytkowników przy tworzeniu jednego dokumentu. Co jednak istotne, nie jest to webowy edytor tekstu taki jak np. Google Docs.

Usługa Office Live Workspace będzie początkowo dostępna dla testujących z terenu USA, którzy wcześniej zapisali się do programu testów beta. Użytkownicy z innych krajów mogą się rejestrować na stronie produktu, aby otrzymać zaproszenie za jakiś czas.

Mówiąc najprościej Office Live Workspace to internetowa teczka na dokumenty ułatwiająca pracę kolektywną. Oczywiście można zamiast niej użyć np. klienta FTP, ale Office Live Workspace z pewnością jest prostszy i wygodniejszy w obsłudze. Użytkownicy MS Office korzystający z tej usługi w czasie zapisywania dokumentów ujrzą w oknie dialogowym Zapisz jako dodatkową ikonkę. Będzie ona dawała natychmiastowy dostęp do internetowego magazynu na dokumenty.

Po zastosowaniu siostrzanej aplikacji o nazwie SharedView nowa usługa Microsoftu umożliwia grupową pracę nad dokumentem MS Office w czasie rzeczywistym. Aplikacja SharedView będzie działać w przeglądarkach Internet Explorer (wersja 6.0 lub wyższa) oraz Firefox.

Office Live Workspace był testowany już od dwóch miesięcy na kilku uczelniach w USA. W tej chwili nie wiadomo kiedy testy beta zostaną zakończone.

Nowe narzędzie jest kolejnym przykładem realizowania przez Microsoft strategii "oprogramowanie plus usługi" (software plus services). Gigant z Redmond nadal jest daleki od udostępniania programów za darmo i wyłącznie w formie aplikacji webowych. Zamiast tego firma woli udostępniać usługi internetowe rozszerzające możliwości oprogramowania instalowanego na komputerze.

Innym przykładem realizacji strategii software plus services był pakiet usług i programów Windows Live, który wyszedł z wersji beta w ubiegłym miesiącu. Czas pokaże czy takie podejście uchroni Microsoft przed odpływem użytkowników w stronę produktów takich jak Google Docs lub Zoho Writer.

  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031