OESISOK dla produktów Pandy

11-04-2009, 16:56

Produkty Panda Security for Desktops oraz Panda Managed Office Protection uzyskały certyfikację OESISOK w kategorii systemów antywirusowych, zabezpieczających przed oprogramowaniem szpiegującym oraz firewalli.

Certyfikację OESISOK wystawia amerykańsko-izraelska firma OPSWAT Inc., która bada integralność aplikacji zabezpieczających z produktami istniejących na rynku firm technologicznych.

Przyznanie certyfikatu OESISOK oznacza, że firma która zdecyduje się na ich zakup, nie powinna mieć problemu z wdrożeniem tego oprogramowania do swoich sieci wewnętrznych.

Poddawane ocenie produkty przechodzą następujący program certyfikacji:

 • Test instalacji – aplikacja jest instalowana na wszystkich obsługiwanych systemach operacyjnych i musi przejść pomyślnie cały proces bez jakichkolwiek błędów.
 • Test fałszywych aplikacji – aplikacja jest poddawana analizie w celu porównania z wieloma wiodącymi na rynku mechanizmami zabezpieczającymi przed złośliwym oprogramowaniem. To działanie ma na celu przetestowanie i potwierdzenie zgodności, a także wykluczenie możliwości istnienia zagrożenia.
 • Lokalny test wykrywania OESIS – aplikacja jest sprawdzana pod kątem jej wykrywania przez platformę OESIS.

Źródło: informacja prasowa

Warto przeczytać:

    
  znajdź w serwisie

  RSS  
  RSS - Wywiad
  Wywiad  
  RSS - Interwencje
  RSS - Porady
  Porady  
  RSS - Listy
  Listy