Odzież żeglarska - na co zwrócić uwagę przy zakupie

03-03-2020, 12:11

Nad morzem pogoda zmienia się szybko. Jeśli planujesz rejs lub regaty zwróć uwagę na wiatroszczelną i wodoodporną odzież żeglarską. Na rynku znajdziesz ciepłe, lekkie i nieprzemakalne kurtki i sztormiaki, które zapewnią komfort żeglowania. Wybór odzieży jest łatwy. Sprawdź na co warto zwrócić uwagę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kurtki w sklepie żeglarskim?

W zależności od przeznaczenia, odzież żeglarska dzieli się na kilka klas. Aktywne żeglowanie na oceanie wymaga używania przez nas odzieży oznaczonej klasą Ocean. Podobnie jest z żeglowaniem na morzach, wówczas polecana jest kolekcja Offshore lub Cruising. Osobom uprawiającym żeglarstwo przybrzeżne dedykowana jest kolekcja Inshore bądź Coastal. Kolekcja Racing dedykowana jest osobom biorącym udział w regatach. Dla typowej aktywności na mazurskich jeziorach oraz do noszenia każdego dnia optymalne będą kolekcje: Powerboat oraz Shore Wear. Skorzystaj z konsultacji i porad doświadczonego sprzedawcy w sklepie żeglarskim przed podjęciem decyzji zakupu kurtki. Przy wyborze ubrań żeglarskich, cena sugeruje przeznaczenie. Wraz ze wzrostem klasy przeznaczenia rośnie cena odzieży. Typowa kurtka oceaniczna kosztuje około 2500 PLN. Kurtka z przeznaczeniem na morza i użytkowanie przybrzeżne będzie kosztować nie więcej 1000 PLN. Kurtki typu Shore Wear są bardzo popularne. Idealnie nadają się nie tylko na jacht. Można je z dumą nosić na co dzień. Kilka warstw, z których się składa zapewnia idealną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Zewnętrzna warstwa kurki chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi. Warstwa środkowa zapewnia wodoodporność i wiatroszczelność. Warstwa wewnętrzna umożliwia swobodę ruchów i zapewnia oddychalność. Kurtki żeglarskie zaprojektowane są na trudne warunki pogodowe. Gwarantują komfort termiczny na najwyższym poziomie.

odzież żeglarska

Obowiązkowa garderoba żeglarza

Każdy szanujący się żeglarz oprócz dobrej kurtki i sztormiaka powinien posiadać kilka podstawowych elementów garderoby. Są nimi przede wszystkim koszulka chroniąca przed promieniowaniem UV z dobrym filtrem minimum UV50, bluza wiatro i wodoszczelna oraz antypoślizgowe buty do swobodnego i bezpiecznego poruszania się po śliskim pokładzie jachtu. Kolejnym elementem zapewniającym bezpieczeństwo na żaglach są okulary przeciwsłoneczne z filtrami UV. Żeglarz jest szczególnie narażony po podwójne działanie promieni UV odbijających się od tafli wody. Specjalnie zaprojektowane okulary chronią także przed dostaniem się do oczu słonej wody morskiej.

O czym warto pamiętać?

Odpowiedz na pytanie w jakich warunkach będziesz najczęściej używać kurtki żeglarskiej. Czy planujesz rejs na pełnym morzu, oceanie, przy brzegu morskiego lądu? A może będzie to krótki, weekendowy wypad na mazurskie jeziora? Po chwili zastanowienia się i odpowiedzi łatwiej będzie podjąć decyzję wyboru kurtki czy pozostałej garderoby żeglarskiej.

Dodatkowo zwróć uwagę na rozmiar, wagę, materiał, dopasowanie do sylwetki. Odzież nie może krępować ruchów podczas aktywności fizycznej ja jachcie. Kurtka powinna mieć wodoodporne zamki błyskawiczne, zwiększające komfort podczas niekorzystnej aury. Istotne są także udogodnienia takie jak : zapinane kieszenie, wielofunkcyjny kaptur. Kieszenie powinny być zarówno na poziomie talii, piersi jak i na rękawie. Przydatne są także kieszenie wewnątrz kurtki. Kaptur powinien być odpinany, posiadać sznurki regulujące, zwiększające ochronę głowy przed wiatrem i deszczem zwiększając komfort użytkowania.

Istotna jest także cena, która zależy od jakości użytego materiału. Zwykłe kurtki do regat i użytkowania przy brzegu są tańsze od kurtek na morza i oceany. Kurtki warte są swojej ceny. Odzież żeglarska jest trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne i przebarwienia od słońca i soli morskiej. Posłuży na długie lata.

Oficjalny dystrybutor odzieży żeglarskiej Gill Marine Polska
MAZURIA SP. Z O. O.
Galiny 2
11-214 Galiny
tel. +48 575 065 050
tel. +48 575 064 050
e-mail: sklep [at] mazuria.com


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag odzież żeglarska
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: