Odwodnienia liniowe – nie zapomnij o nich, przedsiębiorco!

28-06-2018, 07:53

Systemy odwodnień liniowych to sprytne rozwiązania techniczne, dzięki którym można szybko i sprawnie wyprosić niechciany nadmiar wody z dowolnego miejsca. Przestrzenią, w której najczęściej przeszkadzają potoki wody, są okolice domów i wiodące do nich trasy, znajdujące się w przestrzeni publicznej.

mat partnera

O zainstalowaniu korytek wyprowadzających wodę myślą więc przede wszystkim właściciele domów jednorodzinnych i osoby odpowiedzialne za prezencję i praktyczność terenów publicznych. Ale jest jeszcze jedna grupa ludzi, która powinna pamiętać o zamontowaniu tego ważnego udogodnienia tuż pod gruntem – mowa o przedsiębiorcach, prowadzących własną działalność gospodarczą w budynkach stojących na samodzielnych działkach.

Odwodnienia liniowe, czyli jak zrobić dobre wrażenie

Chodzi oczywiście o dobre wrażenie, które odniosą goście posesji, na terenie której właściciel danego biznesu świadczy swoje usługi. Może tu być mowa na przykład o:

  • punkcie usługowym,
  • sklepie,
  • restauracji.

Warto pamiętać, że klient takich punktów zaczyna zbierać swoje wrażenia z pobytu w danym miejscu na długo przed tym, jak dotrze do kontuaru lub lady, czy też uzyska oczekiwaną usługę.

Zapraszając takich biznesowych gości czy spodziewając się ich wizyty, należy być przewidującym, jak najbardziej troskliwy gospodarz. Warto wziąć pod uwagę, że planowany, miły wieczór, rozpoczęty od walki z kałużami czy niefortunnym przemaszerowaniu przez potoki ulicznych ścieków, może skutecznie obniżyć nastrój gościa i zaważyć na wrażeniach, jakie zostaną mu po tym dniu. By zapobiec takim hipotetycznym sytuacjom, warto pamiętać o rozwiązaniu, jakim są odwodnienia liniowe.

Wszystkie odwodnienia liniowe mają ten sam cel, a każda instalacja opiera się na łączeniu tych samych elementów składowych. Podstawowymi częściami takich konstrukcji są korytka, w postaci wąskich i długich, przykrytych kratkami rynienek. To właśnie one pozwalają na to, by niechciana woda znalazła się pod poziomem gruntu i odpłynęła w wyznaczone miejsce. Systemy odwodnień liniowych różnią się między sobą między innymi tym, z jakich materiałów zostały stworzone – ich tworzywem może być beton lub tworzywa sztuczne.

Wybór konkretnego typu materiału jest dyktowany względami praktycznymi: bo ściany i kratka korytka muszą być na tyle wytrzymałe, by znieść ciężary, jakie codziennie będą na nie oddziaływać. W myśl tej zasady, tam gdzie poruszają się ludzie i niewielkie pojazdy, wystarczającą pomocą są rynienki syntetyczne, a tam gdzie co dnia po gruncie poruszają się ciężkie maszyny i urządzenia – wypada pomyśleć o betonowych konstrukcjach.

Artykuł powstał we współpracy z: BIELBET.PL


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. Archoscomments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.