Odszyfruj sobie nagrody! Konkurs z okazji Tygodnia Szyfrów z Domeny.pl!

PATRONAT MEDIALNY 25-01-2016, 06:25

Weź udział w konkursie „Tygodnia Szyfrów” 25 – 31 stycznia. Pokaż, czy potrafisz rozwikłać zaszyfrowane zagadki. 10 osób otrzyma super nagrody i gadżety. Wejdź na www.tydzienszyfrow.pl i sprawdź się.

Czy wiesz jakie święto wypada 25 stycznia? Dzień Kryptologii, który jest upamiętnieniem niezwykłej pracy polskich kryptologów. Henryk Zygalski, Jerzy Różycki i Marian Rejewski, łamiąc szyfr niemieckiej maszyny szyfrującej Enigmy, przyczynili się do kolejnych sukcesów aliantów podczas II wojny światowej.

Domeny.pl organizują z tej okazji konkurs „Tydzień Szyfrów”. Tak jak i w poprzednim roku na stronie tydzienszyfrow.pl znajdziecie mnóstwo ciekawostek związanych z szyframi i kodami oraz zagadki. Dowiecie się na przykład o drogach Inków, starożytnym piśmie Quipu lub maszynach i pismach szyfrujących.

Poprzednie edycje zakończyły się dużym powodzeniem, a nagrody były warte tysiące złotych. Podczas trwania obecnego konkursu nagród jest więcej, wartość jest wyższa i przede wszystkim są przeznaczone dla każdego, kto odpowie na zagadki.

Niektóre zagadki, które trzeba rozwiązać, są zaszyfrowane – należy więc odgadnąć szyfr i podać prawidłową odpowiedź. Jednak, żeby nie było to zbyt proste, zagadek należy szukać po całej stronie internetowej. Są one ukryte tak, aby tylko najlepsi mogli wygrać i zgarnąć cenne nagrody dla siebie, dlatego patrzcie i czytajcie uważnie.

Tydzień Szyfrów

Na stronie możemy poczytać na przykład o drogach Inków, starożytnym piśmie Quipu lub maszynach i pismach szyfrujących.

Organizator wraz ze sponsorami takimi, jak www.interskills.pl, www.accepted.pl, www.fotokubek.net i www.deslockplus.pl przygotował wspaniałe i cenne nagrody dla zwycięzców konkursu.

Zagadki, które trzeba rozwiązać, są zaszyfrowane – należy więc odgadnąć szyfr i podać prawidłową odpowiedź. Jednak, żeby nie było to zbyt proste – zagadek należy szukać po całej stronie internetowej. Są one ukryte tak, aby tylko najlepsi mogli wygrać i zgarnąć cenne nagrody dla siebie.

Jakie nagrody możesz wygrać?

Zapewne każdy lubi dobrą zabawę, mieć swój ulubiony kubek, poczytać dobrą książkę lub zrobić coś dla swojej strony internetowej.

Nagrodami w konkursie są między innymi vouchery na grę paintball o wartości 350 zł od firmy www.interskills.pl, kubki „Tydzień Szyfrów” od firmy www.fotokubek.net, vouchery na grę logiczną od Challenge Accepted, książki Dan Brown „Cyfrowa Twierdza”, roczne licencje na program szyfrujący DESlock+ PRO od firmy www.deslockplus.pl + nagrody główne od www.Domeny.pl.

Ogłoszenie wyników nastąpi dnia 1 lutego na fanpage'u Domeny.pl. Bądźcie z Nami!


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031