Odchudzanie lekami - czy jest możliwe?

15-11-2017, 08:36

Gdyby odchudzanie było tak łatwe, jak połknięcie tabletki, nikt nie byłby otyły i nie walczył z otyłością. Tymczasem tak właśnie jest, ale suplementy diety muszą być zażywane racjonalnie i dobierane pod kątem indywidualnych preferencji pacjenta. Same tabletki na niewiele się zdadzą, jeśli nie zaczniemy stosować dobrze zbilansowanej diety i nie rozpoczniemy aktywności fizycznej.

kobieta, odchudzanie

Tabletki odchudzające o udowodnionym działaniu

Na rynku suplementów diety znajdują się środki o wysokiej skuteczności w działaniu, która została potwierdzona na drodze empirycznej, przez wielu zadowolonych klientów. Takie tabletki mogą być suplementami diety, dostępnymi bez recepty, jak i lekami przepisywanymi przez lekarza.

Jeśli tabletki na odchudzanie są wydawane z zalecenia lekarza, najczęściej stosuje się je wyłącznie wtedy, gdy dotychczas prowadzona dieta, niekiedy nawet bardzo restrykcyjna, nie przynosi zadowalających efektów. W takich tabletkach znajdziemy substancje, takie jak kapsaicyna, piperyna czy gingerol, które zwiększają proces termogenezy, w wyniku czego organizm motywowany jest do większego spalania tłuszczów. Zawierają też polifenole oraz antyoksydanty, walczące z wolnymi rodnikami.

Jak działają suplementy diety?

Dobre tabletki na odchudzanie wspierają klasyczny proces odchudzania, polegający na stosowaniu dobrze zbilansowanej diety oraz ćwiczeń fizycznych. Powodują, że nasz apetyt maleje, a jednocześnie zwiększa się uczucie sytości. Pozwalają na skuteczną walkę z zachciankami żywieniowymi, zwiększają tempo metabolizmu i dodatkowo obniżają poziom cukru i cholesterolu we krwi.

Kto powinien odchudzać się w parze z tabletkami?

Leki i suplementy wspomagające redukcję masy ciała powinny być zażywane zgodnie z zaleceniami producentów, które muszą znaleźć się na opakowaniu lub w dołączonej do tabletek odchudzających ulotce. Istnieje wiele przeciwwskazań do ich wykorzystywania, między innymi ciąża, karmienie piersią czy niepełnoletność. Najlepiej zażywanie suplementów skonsultować z wykwalifikowanym dietetykiem lub lekarzem i wybierać do tego celu wyłącznie tabletki na odchudzanie z zawartością wyłącznie naturalnych substancji.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. Sarota PR

fot. DotPRRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.