Odbiór mieszkania od dewelopera. Czy wiesz, na co zwrócić uwagę?

10-03-2020, 09:52

Wreszcie jest – Twoje upragnione, przestronne i pachnące nowością mieszkanie. Zanim przystąpisz do jego aranżacji, czeka Cię jeszcze jedna ważna wizyta o znaczeniu formalno-kontrolnym. Odbiór mieszkania od dewelopera, bo o nim mowa, to ostatni moment, w którym możesz zgłosić wiele usterek. Sprawdź, jak się do tej czynności odpowiednio przygotować.

odbiór mieszkania

Na co warto zwrócić uwagę podczas odbioru mieszkania?

Do najważniejszych kwestii, jakie należy wziąć pod uwagę podczas odbioru mieszkania, zalicza się aspekty takie jak:

  • obecność wilgoci w mieszkaniu,
  • przeciąg w mieszkaniu,
  • pęknięcia i ubytki ścian,
  • błędy w montażu stolarki okiennej i drzwiowej,
  • błędy wykończeniowe balkonu i balustrady,
  • nieszczelności w mieszkaniu,
  • miejsce postojowe.

Odbiór mieszkania od dewelopera – newralgiczne punkty nieruchomości, które należy zbadać

Podczas budowy mieszkania wiele rzeczy może pójść nie tak. Nierówne gładzie, brak napięcia w gniazdku elektrycznym, zarysowanie szyby okiennej – ekipom pracującym w pośpiechu przy dużej liczbie inwestycji może się to zdarzyć. W końcu mają na głowie wiele spraw związanych z elektryką, hydrauliką, wentylacją oraz montażem. Rolą kupującego jest w porę wychwycić te uchybienia i zgłosić je do dewelopera celem naprawienia szkody lub – w niektórych przypadkach – wynegocjowania rabatu. Do tego właśnie służy procedura odbioru mieszkania, do której warto dobrze się przygotować, by niczego nie przeoczyć. Bardzo pomocne w przypadku osób niedoświadczonych pod tym względem może być wsparcie się profesjonalistą – kierownikiem budowy czy wykonawcą robót, który posłuży wiedzą i doświadczeniem. Odbiór mieszkania w Gdańsku warto przeprowadzić ze specjalistą, który ma do dyspozycji nowoczesną kamerę termowizyjną, wykrywającą ewentualną wilgoć czy nieszczelności. Koszt skorzystania z tego typu pomocy jest zaledwie drobnym ułamkiem tego, ile płaci się dziś za zakup nieruchomości prosto od dewelopera. Warto więc ponieść taki wydatek, aby potem nie spotkał nas dużo większy i bardziej dotkliwy. Jeżeli chodzi o odbiór mieszkania w Łodzi – https://odbiorymieszkan.info/odbiory-mieszkan-lodz – to sytuacja jest analogiczna. W wielu przypadkach fachowiec może okazać się nieoceniony także wtedy, gdy chodzi o zakup mieszkania z rynku wtórnego.

Jakie jeszcze aspekty są istotne podczas odbioru mieszkania?

Problemów z nowym mieszkaniem może być wiele. Do najpopularniejszych można zaliczyć odpryski parapetów zewnętrznych i wewnętrznych, porysowane szyby okienne, brak osłon na okucia okien, odpryski farby na grzejnikach czy złe osadzenie stolarki drzwiowej. Sprawne oko fachowca i dociekliwość kupującego, który przecież na mieszkanie wydaje pokaźne środki (często pożyczone z banku) pozwalają wychwycić najpopularniejsze błędy i zawezwać dewelopera do ich szybkiej naprawy. W niektórych przypadkach może zdarzyć się tak, że deweloper zechce zrekompensować powstały problem voucherem na zakup materiałów w popularnych sieciach z tego typu artykułami budowlanymi i wykończeniowymi. To również może być dobry pomysł.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag odbiór mieszkania
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: