Od czego zacząć przeprowadzkę?

06-02-2020, 08:20

Przeprowadzka wymaga czasu. Dlatego też warto wiedzieć jak i kiedy przedsięwziąć przeprowadzkowe działania, aby zmiana miejsca zamieszkania oraz transport przedmiotów przebiegły sprawnie i bezproblemowo. Czy wiesz od czego powinieneś zacząć przeprowadzkę?

przeprowadzki

Przygotowania zacznij nawet 2 miesiące przed planowaną przeprowadzką

Klamka zapadła. Wiesz już kiedy i gdzie się przeprowadzasz. Warto możliwie wcześnie zacząć domowe porządki, jednocześnie segregując posiadane rzeczy. Stopniowo, metodycznie i powoli pogrupuj rzeczy na te, które: weźmiesz ze sobą, sprzedasz, oddasz, wyrzucisz. Im wcześniej zaczniesz segregację, tym precyzyjniej określisz, co faktycznie Ci się przyda, a co będzie wyłącznie zbędnym balastem.

W ciągu 6-4 tygodni przed datą przeprowadzki zadbaj o istotne formalności – sprawdź ważność swoich dokumentów (zwłaszcza, gdy przeprowadzasz się za granicę), wybierz firmę przeprowadzkową oraz zacznij opracowywać szczegółowy plan działania.

Nie zapomnij zweryfikować, kiedy kończą Ci się umowy z dostawcami mediów i usług oraz odpowiednio zaplanuj ich zakończenie lub zerwanie. Pamiętaj jednak, aby zapoznać się z dokładnymi warunkami zerwania umów. Pamiętaj również o przekierowaniu korespondencji na nowy adres oraz poinformuj banki i inne instytucje o zmianie adresu.

Zacznij pakować rzeczy z głową

Wiedząc już, które przedmioty zabierasz ze sobą, powinieneś zacząć pakowanie. Zacznij od najmniej istotnych rzeczy oraz segreguj je wedle pomieszczenia oraz stopnia ważności. Nie zapomnij opisać kartonów oraz oznaczyć tych, w których znajdują się szczególnie cenne oraz wrażliwe przedmioty.

Rzeczy, które są narażone na uszkodzenie warto owinąć papierem lub tekturą. Zmięty papier okaże się również świetnym wypełniaczem pudeł, który ograniczy ryzyko potłuczenia lub uszkodzenia rzeczy znajdujących się w ich wnętrzach. Owiń papierem naczynia, talerze, wazony czy porcelanowe bibeloty. Większe przedmioty ze szkła zabezpiecz folią bąbelkową.

Jeżeli zabierasz ze sobą meble, rozkręć je na łatwe w transporcie elementy składowe. Zabezpiecz meble folią stretch lub kartonem, a wszelkie bolce, śrubki czy zawiasy umieść w szczelnym woreczku i przyklej do mebla.

Przed samą przeprowadzką nie zapomnij o spakowaniu bagażu podręcznego, w którym umieścisz najważniejsze przedmioty niezbędne do przetrwania przeprowadzki oraz kilku pierwszych dni w nowym lokum. W bagażu podręcznym umieść m.in. ładowarki, podstawowe zapasy żywnościowe, przybory toaletowe, bieliznę i ubranie na zmianę czy laptop.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag firma przeprowadzkowa
To warto przeczytaćRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: