Ochrona w internecie z darmowym Sophos Home

12-09-2016, 11:34

W dzisiejszych czasach duża część życia uczniów odbywa się w sieci. Kiedy myślimy o komunikowaniu się z przyjaciółmi, pracach domowych, rozrywkach w postaci gier i wszystkim co nasze pociechy robią w sieci chcemy być pewni, że przebywanie w internecie jest dla nich możliwie najbardziej przyjemne i bezpieczne.

Firma Sophos udostępniła nieodpłatnie oprogramowanie Sophos Home, którego zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom internetu, w tym także mediów społecznościowych.

Sophos Home oferuje 28 opcji filtrowania stron internetowych, co pozwala na ostrzeganie przed niebezpiecznymi miejscami lub blokowanie całych kategorii witryn.

Nawet jeśli dzieci przeglądają strony internetowe zaklasyfikowane jako dobre, nadal mogą napotkać wiele niebezpieczeństw. Sophos Home uniemożliwia dostęp do stron, które nieświadomie zostały zainfekowane przez złośliwe oprogramowanie oraz zabezpiecza przed przekierowywaniem do fałszywych stron, naśladujących strony bezpieczne i realne, na których np. wyłudzane są dane osobowe i dostępowe użytkowników internetu (phishing).

Jeśli nie chcemy, aby dziecko pobierało na nasze sprzęty aplikacje pełne reklam lub zawierające oprogramowanie śledzące, Sophos Home wykrywa i blokuje ich instalację poprzez uniemożliwianie pobierania lub otwierania programów instalacyjnych

Sophos Home zatrzymuje także instalację i usuwa złośliwe oprogramowanie, które pozwala cyberprzestępcom na kradzież informacji i szpiegowanie urządzeń.

Jedno konto Sophos Home może zarządzać i ochraniać równocześnie 10 komputerów MAC lub PC.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag Sophos Hometag Sophostag darmowe programy
To warto przeczytać


fot. od dot.pr
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2017»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2017 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.