O czym warto pamiętać, ubezpieczając kampera?

18-06-2018, 07:57

Wakacje w kamperze to jeden z najprzyjemniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Bliskość natury i luksusowe wyposażenie samochodu kempingowego sprawiają, że mamy wszystko, co potrzeba, aby wypoczynek był naprawdę udany. Aby dodatkowo czuć się bezpiecznie, warto pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu.

mat partnera

Kamper, tak jak samochód osobowy, obowiązkowo musi posiadać ubezpieczenie OC. Dla własnego komfortu i bezpieczeństwa warto jednak pomyśleć także o dodatkowych polisach, zapewniających pomoc w przypadku różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Jakie to ubezpieczenia?

 

Ubezpieczenia, które warto mieć

Oprócz obowiązkowej polisy OC, warto zainwestować w ubezpieczenia:

– Autocasco (AC) zapewniające odszkodowanie w przypadku kradzieży bądź uszkodzeń auta, kiedy nie udało się ustalić sprawcy;

– Assistance gwarantujące pomoc techniczną i prawną, np. kiedy auto zepsuje się podczas podróży;

– osobowe od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), które stanowi zabezpieczenie finansowe w sytuacji wypadku drogowego i jego przykrych następstw, takich jak uszczerbki na zdrowiu bądź śmierć;

– GAP (ang. Guaranteed Asset Protection), czyli zabezpieczenie finansowe w przypadku aut zakupionych na kredyt bądź leasingowanych.

 

Ubezpieczenia dodatkowe – co należy wiedzieć

Zakres ubezpieczeń dodatkowych nie jest regulowany przepisami, tak jak obowiązkowe OC. Dlatego przed wykupieniem polisy u konkretnego ubezpieczyciela, warto się dowiedzieć, jaki zakres usług ona obejmuje, gdyż jest to kwestia indywidualna danego towarzystwa. Niestety, w Polsce nie mamy jeszcze pakietów ubezpieczeń dla kampera pokroju motor home insurance oferowanych np. w Wielkiej Brytanii przez firmy takie jak Motorhome Protect. Poza tym, ceny polis poszły ostatnio znacząco w górę. Jak wynika z raportu Rankomat, najwięcej za ubezpieczenie będą musieli zapłacić mieszkańcy Wrocławia, Trójmiasta i Warszawy (źródło: https://rankomat.pl/files/2017-10/1508507315_raport-ranking-rynek-i-ceny-ubezpiecze-komunikacyjnych-rankomat.pl.pdf). Ceny są mocno uzależnione od stanu technicznego, pojemności silnika i wieku pojazdu oraz wieku i doświadczenia kierowcy, a także od towarzystwa ubezpieczeniowego. Dlatego warto zapoznać się z różnymi ofertami. Pomocne mogą się okazać porównywarki internetowe, choć należy pamiętać, że nie stanowią one oferty handlowej, więc ostatecznie o cenę trzeba się zapytać ubezpieczyciela.

Nowoczesne kampery często określa się mianem „domów na kółkach”. Są luksusowo wyposażone, więc trzeba niemało za nie zapłacić. Warto zatem odpowiednio je ubezpieczyć.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. NASA


comments powered by Disqus
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.