O czym trzeba wiedzieć wypożyczając samochód

09-10-2018, 15:08

Wypożyczenie samochodu jest bardzo dobrą i wygodną opcją podczas wakacji. Nie jesteśmy uzależnieni od komunikacji miejskiej – która w każdym kraju rządzi się trochę innymi prawami – a nawet najdalsze miejsce na ziemi staje się dużo łatwiejsze do zwiedzenia.

mat partnera

Jednak zanim podpiszemy umowę, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Różne oferty

Wypożyczalnie różnią się między sobą nie tylko cenami, ale także modelami samochodów. Warto zwrócić uwagę na to, czy przypadkiem nie przepłacimy, jeżeli możemy wynająć ten sam samochód gdzieś indziej taniej. Dlatego dobrym pomysłem jest przejrzeć kilka różnych wypożyczalni w okolicy, która nas interesuje, aby nie być skazanym na najbliższą, jaką uda nam się znaleźć na miejscu. Może się przecież okazać, że za zakrętem była ta sama usługa dużo taniej, z lepszymi samochodami do wyboru.

Rodzaj samochodu

Czy potrzebujemy samochodu terenowego, rodzinnego, a może kabriolet będzie odpowiedni? Warto przemyśleć sprawę. Wielkość samochodu jest uzależniona od wielu czynników, także tego, czy robimy trasę objazdową, więc duży bagażnik jest niezbędny, czy też może mamy jedną bazę wypadową, gdzie codzienni wracamy? Im więcej samochodów dana wypożyczalnia ma do wyboru, tym lepszy wybór dla nas.

Ubezpieczenie

Niestety to my musimy się o nie zatroszczyć. A warto to zrobić, bo nigdy nie wiadomo, czy ktoś nie porysuje nam samochodu, niezdarnie parkując obok nas. Z reguły ubezpieczenie samochodu można załatwić bezpośrednio w wypożyczalni, po prostu uiszczając dodatkową opłatę. Dobrze jednak sprawdzić, jakie uszkodzenia obejmuje i czy jest możliwość samodzielnego ubezpieczenia pojazdu w firmie zewnętrznej, które może okazać się bardziej opłacalne.

Dodatkowe opłaty

Jak GPS, radio, klimatyzacja itd. Dobrze sprawdzić, czy niska cena wypożyczalni nie oferuje samochodu bez tych wszystkich udogodnień, a za każde z nich należy się dodatkowa opłata.

Benzyna

W domyśle, wypożyczając samochód, zakładamy, że dostaniemy go z pełnym bakiem. Jednak nie każda wypożyczalnia może to gwarantować, dobrze więc upewnić się, w jakim stanie dostaniemy samochód. Takie informacje znajdziemy na stronie internetowej jak np. w przypadku udostępniającego samochody w Anglii London escorts, wypożyczający auto gotowe do jazdy.

Dobrze jest pamiętać, że samochód również należy zwrócić zatankowane do pełna.

Miejsce odbioru

I ostatnia, ale nie mniej ważny punkt, to miejsce odbioru samochodu. Istotny w przypadku, gdy wybrana wypożyczalnia znajduje się oddalona od lotniska. Warto zadzwonić i dowiedzieć się, jakie są możliwości odbioru samochodu, czy ktoś może dowieź je na miejsce, czy koniecznie trzeba stawić się osobiście po samochód bezpośrednio w firmie. Taki rekonesans może zaoszczędzić nam niepotrzebnej podróży po samochód.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


To warto przeczytaćRSS  
RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Grudzień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: