O czym należy pamiętać, urządzając wnętrze lokalu usługowego?

30-11-2020, 09:03

Oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów aranżacyjnych w lokalu usługowym. Jeżeli jest to miejsce, w którym wykonujesz makijaże, układasz fryzury lub układasz bukiety z kwiatów musisz zapewnić sobie stałe i niezawodne źródło światła. Z kolei, chcąc wyeksponować swoje produkty na witrynie – desery, uszytą odzież, wykonane kompozycje, potrzebujesz lamp do oświetlenia punktowego. Co sprawdzi się najlepiej?

Oświetlenie lokalu usługowego

Dobrze zaprojektowane oświetlenie lokalu usługowego gwarantuje komfort pracy nawet w pochmurny dzień. Bez względu na to, jaka ilość światła dziennego wpada przez okna, wnętrze Twojej pracowni może być zawsze jasne i przytulne. Pochmurny dzień nie zakłóci procesów szycia czy masowania pacjenta – lampy wiszące nad stołem zapewnią Ci doskonałą widoczność, a także ulgę dla oczu.

Inwestorzy najczęściej decydują się na panele LED, które oferują dobre doświetlenie wnętrza, a przy tym nie męczą oczu migotaniem czy olśnieniem. W dodatku są instalowane w nieskomplikowany sposób np. na sufitach z płyt gipsowo-kartonowych, co pozwala na swobodne rozprowadzenie systemu i oświetlenie wszystkich stanowisk w ten sam sposób.

Dlaczego warto wybrać profile LED?

W lokalach usługowych światło świeci się niemal bez przerwy, często nie jest gaszone nawet na noc. Dlatego też warto wybrać oprawy techniczne i przemysłowe LED, które:

  • są energooszczędne i zużywają niewiele prądu,
  • nie nagrzewają się, dlatego nie ma ryzyka zwarcia,
  • mogą być montowane na kilka sposobów – na stropach, pod tynkami, w sposób wiszący, co ułatwia kreowanie oświetlenia we wnętrzach o różnych układach,
  • zapewniają komfort poprzez równomierną luminację.

Ze względu na swoje liczne walory profile LED na stałe zagościły w salonach kosmetycznych i fryzjerskich, szwalniach, kwiaciarniach i innych punktach usługowych. Dzięki dodatkowym opcjom ściemniającym, można swobodnie kreować klimat w tych wnętrzach, budować nastrój lub eksponować najważniejsze elementy na wystawie.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Chcesz opublikować informację prasową lub artykuł swojej firmy w DI?
Masz dwie opcje do wyboru:

  1. Wyślij materiał pod adres: ip@di24pl. Redakcja codziennie wybiera kilka najciekawszych z nadesłanych artykułów i publikuje je po wstępnym przeredagowaniu.

  2. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój artykuł zostanie opublikowany w DI bez ingerencji redakcji w treść, wyślij materiał pod adres: kf@di24.pl. W ciągu 24h prześlemy Ci warunki takiej publikacji.


Tematy pokrewne:  

tag oświetlenietag nolstag LED
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne: