Nudzisz się we własnym ogrodzie ? Altana drewniana to dobry sposób by to zmienić!

05-10-2018, 07:43

Wielu z nas załamuje ręce patrząc za okno. Równo przystrzyżony trawnik, w kilku miejscach rabata  i krzaczek przystrzyżony pod linijkę. Może i wyglądem przypomina obrazki z czasopism architektonicznych, ale… jakoś tak nudno, prawda? Ogród to miejsce, którym nie tylko karmi się oczy, ale wszystkie zmysły. Należy więc mnożyć okazje, by przebywać w nim możliwie najczęściej i najchętniej. Potrzeba jednak dobrze zaprojektować przestrzeń, a jej sercem powinna być drewniana altana ogrodowa.

Altanka z drewna centrum życia towarzyskiego

Ciepłe letnie wieczory czy weekendowe przedpołudnia to wprost idealna pora na wspólne spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Równo przycięty trawnik nie nadaje się do tego najlepiej. W centrum ogrodu postawmy lepiej drewnianą altankę – zadaszoną konstrukcję, otwartą na resztę ogrodu. Jednocześnie przebywa się na świeżym powietrzu, oraz w przyjemnym cieniu. Jeśli odpowiednio dobierzemy wielkość altanki ogrodowej, to z powodzeniem pomieści się w niej nawet kilkanaście osób. Warto wówczas pomyśleć o komplecie mebli ogrodowych, co najmniej o długim stole i ławach, by wygodnie zjeść.

mat partnera

Propozycje producenta altan ogrodowych - Bdburchex.com.pl

Altana ogrodowa mylnie postrzegana jest tylko jako ozdoba. To bardzo funkcjonalne miejsce, które wiosną i latem (a także ciepłą jesienią) może stać się naszym drugim salonem. Dociągając prąd, całkowicie oświetlisz altanę, będziesz mógł pracować przy komputerze, słuchać muzyki itp. Dostępne w marketach budowlanych pokrycia z pianką poliuretanową w środku, w połączeniu z poduszkami, pozwolą zamienić niewygodną, drewnianą ławę altany w komfortowy wypoczynek, gdzie chętnie udamy się na poobiednią sjestę lub poczytamy ulubioną książkę.

Pod dachem drewnianej altany bez stresu posadzić możemy naszych seniorów – będą mogli cieszyć się urokami natury bez obaw przed silnym promieniowaniem. To samo tyczy się naszych maluchów, które ciężko wyciągnąć z domu. Zabawa na świeżym powietrzu może nabrać zupełnie innego wymiaru, jeśli w ogrodzie pojawi się nowy „domek” w postaci altany z drewna. Wyobraźnia dzieci nie ma granic i nawet tak prosty element wystroju ogrodu może być dla nich wymarzonym sklepem, bazą czy pałacem.

Altana ogrodowa – przytulny salon na świeżym powietrzu

Wiemy już jak wiele korzyści płynie z postawienia w ogrodzie drewnianej altanki. Ogród przestaje być nudny, a my aktywniej spędzamy w nim czas. To jednak nie koniec. Potraktujmy altanę oraz jej otoczenie jak jeden z pokoi w naszym domu. Tylko w taki sposób przełamiemy prostotę i bezbarwność, która cechuje fabryczne altany ogrodowe. Dodajmy nieco koloru, używając przyjemnych, pastelowych odcieni. Szukajmy wspólnych mianowników pomiędzy innymi elementami ogrodu, takimi jak taras.

Odmalowana altana ogrodowa to trochę jak pokój bez mebli – ładnie, ale jakoś tak pusto. Popuśćmy wodze fantazji, wyposażając to miejsce w urocze dodatki, jak lampiony i świecące girlandy, cudowne donice z egzotyczną roślinnością, pledy i miękkie poduszki. Odpoczywać w takim miejscu, to prawdziwa przyjemność.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag Tebimtag komunikat firmytag altana ogrodowa
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: