Nowy patent na walkę ze spamem

29-07-2008, 15:44

Firma Cloudmark uzyskała patent na autorską technologię Global Threat Network, umożliwiającą natychmiastowe rozpoznanie nowych zagrożeń przenoszonych za pomocą poczty elektronicznej.

"Dzisiejsze szybkie i wyrafinowane ataki łatwo wyprzedzają rozwiązania, które polegają na ręcznej izolacji zagrożeń płynących z sieci" - uważa Leon Rishniw, wiceprezes ds. technicznych w Cloudmark. Dlatego Global Threat Network opiera się na współpracy z ponad 600 mln zaufanych źródeł. Należą do nich providerzy internetowi, administratorzy sieci oraz indywidualni użytkownicy programów Cloudmark.

System informacji zwrotnych, przesyłanych w czasie rzeczywistym 24 godziny na dobę, pozwala na automatyczne blokowanie spamu, wirusów oraz phishingu - jak zapewnia producent - już w kilka minut po pierwotnym ataku. Cloudmark wykorzystuje technologię wielowymiarowych map genetycznych, która rozpoznaje nowe rodzaje niechcianych e-maili na podstawie ich podobieństwa do otrzymanych wcześniej wiadomości spamowych.

Wszystkie informacje są zatwierdzane przez system uwierzytelniania użytkowników, sprawdzany jest przy tym poziom reputacji poszczególnych źródeł w globalnej sieci Cloudmark. System ten ma nie dopuścić do nadużyć, zapewniając najwyższy stopień rzetelności. Dystrybutorem rozwiązań Cloudmark na terenie Polski jest firma DAGMA Sp. z o.o.


Następny artykuł » zamknij

Źródło: Cloudmark
Tematy pokrewne:  

tag zagrożeniatag spamtag poczta elektronicznatag patenty
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy