Nowy dyrektor generalny Yahoo przywróci firmie blask?

04-01-2012, 21:56

Kończy się okres bezkrólewia w Yahoo. Firma mianowała nowego dyrektora generalnego. Jest szansa, że będzie on kimś więcej niż tylko administratorem.

Koniec spekulacji co do tego, kto zastąpi Carol Bartz na stanowisku dyrektora generalnego Yahoo, którą telefonicznie zwolniono na początku września zeszłego roku. Sytuacja taka negatywnie wpływała na pozycję firmy, potęgując prognozy co do jej przyszłości. Teraz wszystko jest już jasne - nowym dyrektorem generalnym został Scott Thompson, pełniący do niedawna funkcję jednego z dyrektorów PayPala oraz oficera ds. technologicznych - Yahoo poinformowała o tym w komunikacie.

Czytaj także: Yahoo sprzeda Azję?

- Yahoo jest ikoną przemysłu IT, jestem niezwykle podekscytowany perspektywą pracy z jednym z najlepszych zespołów w świecie online. Naszym celem będzie przeniesienie Yahoo do ery sukcesu - powiedział Thompson. Dodał, że pierwszym zadaniem będzie poznanie struktury firmy, jej pracowników i produktów, a także tego, co najbardziej lubią internauci. Ważne będą także rozmowy z regionalnymi dyrektorami ds. sprzedaży, by zapoznać się z możliwościami dalszego rozwoju.

Nowy dyrektor generalny powiedział także, że zdaje sobie sprawę z presji czasu. Podkreślił jednak, że wszelkie decyzje podejmowane będą z uwzględnieniem nie tylko tego czynnika, ale także całościowej strategii.

Giełda nie zareagowała pozytywnie na wieść o postawieniu Thompsona na czele Yahoo. Akcje firmy tracą w Nowym Jorku obecnie 2,92 proc. Mocno traci także eBay, do którego należy PayPal - tutaj spadek wynosi już 4,12 proc.

Czytaj także: Alibaba szuka pieniędzy na przejęcie Yahoo


Źródło: Yahoo
Tematy pokrewne:  

tag Yahootag Scott Thompsontag PayPaltag eBay
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930