Nowości od Ubiquiti. Producent wciąż zaskakuje!

04-10-2018, 18:48

Amerykański producent rozwiązań sieciowych nie przestaje zaskakiwać. Po świetnym punkcie dostępu UAP-AC-PRO, który zyskał uznanie użytkowników na całym świecie i szybko stał się numerem jeden w ofercie Ubiquiti, trudno było wskazać konkurencyjne urządzenie. Na horyzoncie pojawiły się jednak modele, które mają spore szanse na zdetronizowanie poprzednika. Poznajcie UAP-nanoHD i UAP-XG. Pierwszy z nich to przede wszystkim kompaktowa forma i szybkość, drugi – niespotykana dotąd wydajność.

mat partnera

- W ostatnim czasie w ofercie producenta wyraźnie widać tendencję wzrostową, zarówno w zakresie prędkości przesyłu danych, jak i liczby aktualnie obsługiwanych użytkowników. Rynek sieci bezprzewodowych stale ewoluuje, a sprostanie jego wymaganiom nie jest łatwe. Dzięki stałemu rozwojowi Ubiquiti zaskakuje nowymi rozwiązaniami, udowadniając, że ma jeszcze sporo do powiedzenia – podkreśla Adam Wawrzynek, specjalizujący się w rozwiązaniach Ubiquiti w Senetic.

 

Znana funkcjonalność w ultranowoczesnym wydaniu

UAP-nanoHD to kolejny – po modelach PRO i HD – wyczekiwany produkt Ubiquiti o sporym potencjale. Niewielki rozmiar, niski profil, 4x4 Wave 2 MU-MIMO (Multi‑User, Multiple Input, Multiple Output), obsługa ponad 200 użytkowników, 802.3af PoE i doskonały stosunek ceny do wydajności w segmencie Enterprise WiFi są wystarczającymi argumentami, aby wziąć go pod uwagę. Rozwiązanie współpracuje ze znanym użytkownikom oprogramowaniem UniFi. Jego nisko profilowa budowa i spersonalizowane obudowy imitujące m.in. marmur, beton czy drewno sprawiają, że UAP-nanoHD dyskretnie wpisuje się w każdą przestrzeń. W porównaniu z wersją PRO, nanoHD jest ponad 30% mniejszy.

Unboxing:

 

 

- Większa prędkość, wydajność, atrakcyjna cena i mniejsza od dotychczasowych punktów dostępu forma przy zachowaniu dotychczasowej funkcjonalności sprawiają, że UAP-nanoHD może stać się poważną konkurencją dla sztandarowych modeli producenta – mówi specjalista z Senetic.

UAP-XG

Kolejną nowością jest UAP-XG, który tylko potwierdza świetną formę producenta. Model jest obecnie najszybszym tego typu urządzeniem dostępnym na rynku.

- To pierwsze z rozwiązań, z nowo powstałej linii produktów XG, które są wyposażone w porty pracujące z prędkością maksymalnie 10 Gb. Ogromna - jak na punkt dostępowy - przepustowość w połączeniu z niespotykaną dotychczas w Ubiquiti liczbą aktualnie obsługiwanych przez jedno urządzenie użytkowników (1500!) sprawia, że produkt świetnie sprawdzi się w środowiskach o dużej gęstości, wymagających szybkiej transmisji danych – zaznacza Adam Wawrzynek.

Podobnie jak nanoHD, XG współpracuje z intuicyjnym oprogramowaniem UniFi, pozwalając na szybkie wykrywanie urządzeń, ich monitoring i konfigurację w celu scentralizowanej kontroli. UAP-XG stale monitoruje środowisko RF, sprawdzając zarówno potencjalnie szkodliwe aktywności, jak i najlepszy kanał dla wydajnej pracy sieci.

Unboxing:

 

Technologia dla tłumów

Poza wspomnianymi modelami producent zadbał o stworzenie punktu dostępu o największej pojemności na świecie do zastosowań na zewnątrz i w budynkach.

5 GB/s, MU-MIMO, 10 Gigabit Ethernet i obsługa 1500 klientów mówią same za siebie. - UWB‑XG powstał z myślą o środowiskach o najwyższej gęstości, dlatego świetnie sprawdza się na stadionach, salach wykładowych, koncertowych i innych miejscach, w których jest spora liczba osób na stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Model potwierdza, że Ubiquiti to nie tylko elastyczność i skalowalność w przypadku mniejszych sieci, ale też wydajność i prędkość w miejscach o wysokiej koncentracji użytkowników – podsumowuje Adam Wawrzynek z Senetic.

Popularność rozwiązań Ubiquiti wynika z ich jakości, szybkości, niezawodnego działania i charakterystycznego dla producenta designu. Nowa seria niesie za sobą jednak coś więcej – udowadnia, że jedyną stałą rozwoju technologii jest zmiana i nie zawsze lepsze jest wrogiem dobrego.

***

Senetic oferuje najlepsze na rynku oprogramowanie i narzędzia do budowy infrastruktury sieciowej i serwerowej, koncentrując się na sprawdzonych, solidnych markach. Firma stawia na dynamiczny rozwój. Od 2009 roku nieustannie rozszerza obszar działania w branży IT.

mat partnera


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag White-Magicktag Ubiquititag Senetictag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: