Nowoczesne kuchnie i ich aranżacje z użyciem płytek ceramicznych

10-03-2020, 08:08

Kuchnia to jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu. Z uwagi na częstotliwość przebywania w tym pomieszczeniu, warto zwrócić uwagę na odpowiednie wykończenie, w tym płytki do kuchni. Zwykle wykorzystywane są płytki ceramiczne, za pomocą których z powodzeniem można wyłożyć zarówno podłogę, jak i ściany. Oferta dostępnych na rynku płytek jest bardzo szeroka i zróżnicowana. Ciekawe aranżacje kuchni można uzyskać poprzez wykorzystanie rozmaitych pomysłów. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę, by miejsce to wyglądało w sposób atrakcyjny i nowoczesny?

1. Płytki kuchenne - zalety płynące z ich zastosowania

2. Nowoczesne kuchnie z wykorzystaniem kafelków

płytki do kuchni wnetrza.shop

Płytki kuchenne - zalety płynące z ich zastosowania

Ceramiczne płytki kuchenne mają wiele zalet, począwszy od ich użyteczności, a skończywszy na walorach estetycznych. Produkt jest bardzo wytrzymały i odporny, przez co doskonale sprawdza się w trudnych, kuchennych warunkach. Poza tym płytki podłogowe do kuchni łatwo utrzymać w należytej czystości. Ich dużą zaletą jest również fakt, iż nie wymagają one specjalnych zabiegów związanych z konserwacją oraz to, że nie niszczą się szybko. Z powodzeniem mogą więc służyć swoim przyszłym użytkownikom przez wiele lat. Należy mieć na uwadze, że kuchnia to małe "laboratorium chemiczne", w związku z tym jest narażona na oddziaływanie wody i innych płynów używanych do gotowania, a także na uderzenia i zarysowania. Z tego względu przy dokonywaniu zakupu, należy dużą uwagę przykładać do konkretnych parametrów danego produktu. Ważna jest jakość, klasa ścieralności i antypoślizgowość gresów stosowanych na podłogę w kuchni. Mniejsze wymagania możemy mieć do płytek stosowanych na ścianę w kuchni (w tym wypadku nieistotna jest ich antypoślizgowość). 

Dużym zainteresowaniem cieszą się również płytki do kuchni na ścianę. To bardzo powszechny sposób wykańczania przestrzeni pomiędzy blatem i szafkami. Wybór odpowiedniego wzoru może mieć duże znaczenie dla całej aranżacji pomieszczenia. Dodatkowo to również niezwykle funkcjonalne rozwiązanie. Powierzchnia nad blatem jest bowiem bardzo mocno narażona na różnego rodzaju zabrudzenia, które wynikają z możliwości zachlapania produktami spożywczymi oraz gotującymi się na kuchence potrawami. 

Nowoczesne kuchnie z wykorzystaniem kafelków

Nowoczesne kuchnie idealnie prezentują się z właściwie dobranymi płytkami. W przypadku poszukiwania inspiracji sprawdzą się płytki do kuchni wnetrza.shop. Klienci mogą znaleźć tam interesujące propozycje płytek podłogowych i ściennych. W ofercie znalazły się płytki drewnopodobne, imitujące kamień lub beton. Drewnopodobne płytki stanowią świetną alternatywę dla podłóg drewnianych. Dzięki nim kuchnia nabiera bardzo przytulnego, domowego charakteru. Całość idealnie komponuje się w bardzo modnych ostatnimi czasy skandynawskich wnętrzach. Zaletą tego rodzaju rozwiązania nad zastosowaniem naturalnego drewna, jest oczywiście łatwiejsze utrzymanie należytej czystości oraz wodoodporność.

Kafelki do kuchni dostępne są w kilku rozmiarach zaczynając od drobnych mozaik, przechodząc przez małe i średnie formaty płytek, a kończąc na wielkoformatowych okładzinach ceramicznych. Bogactwo kolorów i wzorów pozwala na dopasowanie produktów do indywidualnych oczekiwań klientów. Dobierając płytki należy mieć również na uwadze fakt, że powinny one dobrze komponować się z resztą wnętrza. Nie mogą one odstawać od wystroju kuchni, powinny stanowić razem spójną kompozycję. Do nowoczesnych kuchni dobrze sprawdzają się płytki w kolorze szarym, białym, beżowym, a nawet czarnym. Ciemną kolorystykę warto stosować jednak na większym metrażu, a w małej kuchni używać jej oszczędnie, w funkcji detalu, nie tła. 

 


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag płytki do kuchni
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: