Nowoczesna architektura w wydaniu PREMIUM - Milwicz Architekci

28-04-2020, 08:30

Firma Milwicz Architekci powstała w czerwcu 2017 roku. Jej założycielami są Natalia Milwicz – mgr inż. architekt, absolwentka Politechniki Poznańskiej i doktorantka na tej uczelni, oraz Roman Milwicz – mgr inż. budownictwa, również absolwent tej samej uczelni. Właścicielką firmy jest Natalia Milwicz, która dodatkowo ukończyła studia podyplomowe w zakresie konserwacji i zabytkoznawstwa. To szeroki, rzadko spotykany wśród poznańskich architektów, wachlarz kwalifikacji.

Milwicz architekci

Zakres działalności projektowej

Milwicz Architekci to biuro projektowe, którego działalność bazuje na stałej współpracy założycieli, zgodnie z wykształceniem zawodowym pracujących jako konstruktor i architekt w Poznaniu. Natalia Milwicz, oprócz projektowania architektonicznego, zajmuje się również projektowaniem wnętrz, natomiast praca Romana Milwicza obejmuje projektowanie konstrukcji a także działalność na Politechnice Poznańskiej, w tym budownictwo ekologiczne, doradztwo energetyczne i LCC (koszty życia obiektu).

Współpraca architekta i konstruktora rozpoczyna się u źródeł – podczas tworzenia założeń przyszłego obiektu. W rezultacie projekty są nie tylko interesujące pod względem architektonicznym, ale także uwzględniają przyszłe koszty eksploatacji i wygodę użytkownika, zatem są optymalne ekonomicznie i funkcjonalnie. Dlatego każdy projekt traktowany jest indywidualnie i na każdym etapie tworzenia konsultowany jest z użytkownikiem. Z biurem współpracuje zespół specjalistów w wielu różnych sektorach branży budowlanej, co umożliwia zaprojektowanie i realizację zróżnicowanych projektów – od budynków jednorodzinnych, poprzez budownictwo wielorodzinne, do budynków użyteczności publicznej.

Przykładowe realizacje

  1. Mielno – tutejsza okolica jest szczególnie piękna dzięki położeniu miasta pomiędzy Bałtykiem a jeziorem Jamno, w województwie zachodniopomorskim. Życzeniem klientów był widok na łąkę i las sosnowy od strony tylnej elewacji, natomiast od frontu miała się znaleźć część prywatna domu, zapewniająca gospodarzom komfort wypoczynku. Naturalne wzniesienie terenu na działce zostało wykorzystane do zbudowania podziemnego garażu, co wpłynęło na zachowanie naturalnych walorów takiego ukształtowania.

    W rezultacie powstała oryginalna bryła budynku, w którym część dzienna mieszkania znajduje się na parterze. Jest tu również domowe SPA z jacuzzi oraz sypialnia master. Część prywatna została zlokalizowana na piętrze, gdzie znalazły się pozostałe sypialnie, siłownia i pokój do pracy, jak również pokój dla dziecka. Omawiany budynek posiada niewątpliwy walor – całkowicie przeszkloną ścianę, wychodzącą na łąkę i las.

  2. Toruń – budynek hotelu i restauracji, położony w półtorakilometrowym oddaleniu od miejskiej starówki, zaprojektowany tak, aby umożliwić widok na Wisłę oraz na panoramę miasta. Restauracja została umieszczona na tarasie widokowym z przeszkloną antresolą, dzięki czemu można obserwować piękne widoki z wysokości 80 metrów. Projekt zakłada, że oprócz pomieszczeń hotelowych w budynku znajdą się specjalnie zaprojektowane apartamenty, które będzie można wykupić na własność. Forma obiektu nawiązuje do fal, budzących skojarzenia z przepływającą opodal największą rzeką Polski – Wisłą.

  3. Ślesin – śródmieście i prace adaptacyjne, mające na celu przebudowę istniejącego obiektu modernistycznego na dwufunkcyjny budynek – z gabinetem rehabilitacyjnym na parterze i mieszkaniem prywatnym na piętrze. W celu zniwelowania uciążliwości komunikacji wewnętrznej dobudowana została klatka schodowa z osobnym wejściem, a zamiast ogrodu, który „nie zmieścił się” w zabudowie, urządzony został taras z ogrodem na dachu istniejącego obiektu. Dodatkową jego zaletą jest widok na rynek miejski. Forma nadbudowy umożliwia maksymalny dostęp światła dziennego do wnętrza przy jednoczesnym spełnieniu wymaganego warunku dachu skośnego. Odważna nadbudowa ma również za zadanie wyraźne odcięcie od oryginalnej modernistycznej formy pierwotnego budynku.

  4. Kórnik k. Poznania – biurowiec. To niewielki, dwuczłonowy budynek, którego obie części połączone są przeszklonymi łącznikami. W rezultacie uzyskano dziedziniec wewnętrzny, który zagospodarowano zielenią. Mając na uwadze lokalizację w niewielkim mieście, do budowy użyto cegły, która podkreśla małomiasteczkowy charakter budowy. Zastosowana stolarka zapewnia właściwe nasłonecznienie, ponadto umożliwia uwypuklenie niewątpliwego waloru miejsca, jakim jest widok na jezioro Kórnickie, które – wraz z pozostałą malowniczą okolicą – można podziwiać z tarasu widokowego, umieszczonego na jednym z płaskich dachów

  5. Jezioro Ślesińskie – całoroczny dom letniskowy. Założeniem było wykonanie domu o charakterystycznym, wakacyjnym klimacie. Z jednej strony miał nawiązywać do przeszłości i wywoływać wspomnienia, a z drugiej – spełniać oczekiwania i aktualne potrzeby mieszkańców. Miała zostać usprawniona komunikacja i wyeksponowanie głównego atutu domu, jakim jest jego położenie przy linii brzegowej jeziora na wzniesieniu, z którego można obserwować zachody słońca. W centralnym miejscu domu umieszczono otwarty kominek, wokół którego toczy się życie domowników. Zastosowanie drewna uwypukla wakacyjny charakter domu i nadaje ciepła jego wystrojowi.

Milwicz Architekci, mimo dość krótkiego stażu na rynku, działają z rozmachem i obecnie projektują w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, dolnośląskim, łódzkim i świętokrzyskim. Jest to kolejny przykład poznańskiej firmy, która znalazła swoją niszę i świetnie sobie radzi oferując usługi w całym kraju. Stolica wielkopolski może pochwalić się coraz szerszą gamą przedsiębiorstw, które odznaczają się na mapie Polski – dotyczy to zarówno firm takich jak biuro rachunkowe w Poznaniu czy biuro projektowe klasy PREMIUM.

Milwicz architekci


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag architekt
To warto przeczytaćfot. KasperskyRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: