Nowe Google Play: Jest lepiej, ale Polacy wciąż bez ważnych funkcji

09-04-2013, 19:08

Czego wciąż nie znajdą w Google Play użytkownicy z Polski?

Google po raz kolejny odświeża swój sklep mobilny, tym razem stawiając na wszechobecne karty i duże grafiki. Użytkownicy mają po prostu spędzać w Google Play więcej czasu i czuć rozrywkę niemal na każdym kroku.

Nowe Google Play

Nowe Google Play, stare funkcje

Sonda
Korzystasz regularnie z Google Play?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Choć premiera nowej wersji sklepu była nieco zaskakująca, niestety przy okazji nie zdecydowano się na praktycznie żadne nowe funkcje. Użytkownicy z Polski wciąż mogą znaleźć w usłudze wyłącznie aplikacje, a nie muzykę, filmy czy seriale. Trudno więc mówić o przełomie, bo w końcu ile można przewijać listę aplikacji wraz z ich opisem. 

Google poinformowało również na swoim blogu, że uprościło nieco proces zakupów, co ma się przełożyć na większą sprzedaż multimediów. Wydaje się, że to najlepszym sposób na walkę z piractwem, które do tej pory często okazywało się niestety najwygodniejszym sposobem dostępu do mobilnej rozrywki.

Nowa wersja sklepu Google Play przeznaczona jest dla użytkowników Androida 2.2 (Froyo) i nowszych - zdecydowana większość urządzeń z "Zielonym Robotem" powinna więc dostać aktualizacje. Wyszukiwarkowy gigant zapewnia, że narzędzie zaktualizuje się samo już w ciągu najbliższych tygodni (oczywiście o ile posiadamy dostęp do internetu).

Walka ze spamem

Google poinformowało wcześniej, że ze sklepu z narzędziami usunęło ponad 60 tysięcy pozycji. Do głównych grzechów deweloperów należało w tym przypadku publikowanie wielu bardzo podobnych aplikacji (często tworzonych przy pomocy generatorów), a także nieinformowanie przez programy użytkowników o wysyłanych e-mailach czy SMS-ach. Na razie wydaje się mało prawdopodobne, by miało to istotny wpływ na ogólną jakość aplikacji w Google Play, jednak bez wątpienia jest to krok w dobrym kierunku.


Źródło: Google
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy