Nowe głosy syntezatora mowy IVONA dla Androida za darmo

23-11-2011, 09:45

Pojawiła się wersja beta głosów IVONA dla Androida. Mają one sprawić, że Android przemówi płynnym, naturalnym głosem.

Technologia syntezatora mowy IVONA jest wykorzystywana w wielu aplikacjach mobilnych w systemie Android, od asysty dla kierowców w trakcie bezpiecznej jazdy, przez czytanie wskazówek nawigacji i tekstów wiadomości, po odtwarzanie treści e-booków. Nowe, darmowe głosy IVONA oferują m.in.:

  • głośniejszą i wyraźniejszą mowę,
  • większą dokładność mowy i interpretację tekstu,
  • dziesięciokrotnie mniejsze zapotrzebowanie na pamięć wewnętrzną urządzenia niż do tej pory.

Dostępne są również cztery nowe głosy w Android Markecie: Nicole - australijski angielski, Carmen - rumuński, a także Gwyneth - walijski angielski oraz walijski.

Czytaj też: Polski serwis internetowy do generowania mowy

IVONA ma również ofertę dla twórców rozwiązań mobilnych. Każdy deweloper może korzystać z syntezatora mowy IVONA bezpłatnie w okresie testowym, przyłączając się do inicjatywy "IVONA for Developers". Serwis oferuje wsparcie systemów Android, iOS, MeeGo, Linux, Windows Phone 7 i jest dostępny w formie bibliotek do wbudowania w urządzeniu (IVONA SDK) oraz w chmurze (IVONA SpeechCloud) obsługiwanej przez interfejs HTTP.

Najnowsze głosy IVONA są dostępne bezpłatnie do końca testów wersji beta. Można je przetestować i pobrać na stronie: mobile.ivona.com


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy