Nowe Gadu-Gadu podąża w złym kierunku?

12-06-2009, 09:45

Funkcje potrzebne i przydatne użytkownikom są ignorowane lub niezauważane przez twórców Nowego Gadu-Gadu, natomiast obecne zmiany wprowadzane w komunikatorze nie są oczekiwane przez użytkowników - uważają autorzy akcji "Słońce dla mas, Słońce dla nas" mającej na celu pomóc w rozwoju Nowego Gadu-Gadu.

Nowe Gadu-Gadu do poprawki

27 maja 2009 r., w dniu wydania kolejnej wersji komunikatora Nowe Gadu-Gadu (build 8704) została uruchomiona strona internetowa akcji "Słońce dla mas, Słońce dla nas". Inicjatorzy wspomnianego przedsięwzięcia chcą zwrócić uwagę twórców Nowego GG, że - ich zdaniem - podążają w złym kierunku.

W związku z powyższym organizatorzy przygotowali listę oczekiwanych zmian m.in. nowe funkcjonalności, poprawa błędów w aplikacji itp. i przekazali ją firmie GG Network odpowiedzialnej za rozwój komunikatora. Jednocześnie osoby odpowiedzialne za akcję "Słońce..." zachęcają pozostałych internautów do przesłania GG Network gotowego listu zawierającego listę zmian.

Zdaniem autorów "Słońca..." zmiany wprowadzane w komunikatorze nie są oczekiwane przez użytkowników, a funkcje potrzebne i przydatne użytkownikom są ignorowane lub niezauważane.

Organizatorzy: akcja jest formą kontaktu z GG Network

Dziennik Internautów skontaktował się z autorem akcji "Słońce dla mas, Słońce dla nas". Jest nim internauta o pseudonimie QR!X, który nie chciał ujawnić swojego imienia i nazwiska. Redakcja DI przeprowadziła z nim krótką rozmowę, której zapis prezentujemy poniżej:

Dziennik Internautów: Kto jest pomysłodawcą akcji "Słońce..." dla GG i kto jest za nią odpowiedzialny?

QR!X: Akcja "Słońce..." narodziła mi się w głowie na początku maja, przygotowałem stronkę i czekałem na odpowiednią chwilę, podobny pomysł jednak miał już ktoś inny na forum Gadu-Gadu i przy publikacji jego pomysłu postanowiłem troszkę przyśpieszyć z akcją.
Osoby, które stoją za akcją, są głównie testerami/użytkownikami forum Gadu-Gadu (help.gadu-gadu.pl).

DI: Czyli rozumiem, że inicjatorem i "szefem zamieszania" jesteś Ty, tak?

QR!X: Można tak powiedzieć, choć za akcją nie stoję tylko ja, wystarczy przejrzeć czasem blog GG i zobaczyć, że zdarzają się komentarze z podpisem "Popieram akcję Słońce".

DI: Czy jako inicjatorzy przedsięwzięcia kontaktowaliście się w sprawie swoich postulatów, sugestii itp. z GG Network (właściciel komunikatora)? Jeśli tak, to jaka była reakcja spółki?

QR!X: Sama akcja już jest formą kontaktu z GG Network, gdyż namawiamy do przekazywania tych postulatów na maila pomocy technicznej GG. Niestety, odpowiedzi na maile często są szablonowe, zapewniają w nich, że sugestie są brane pod uwagę.

Co do reakcji spółki, to stronę akcji z pewnością odwiedzili, dostaliśmy informację o tym, że kilka naszych poprawek zostanie wprowadzonych w kolejnym wydaniu komunikatora.

DI: Czyli można powiedzieć, że akcja przyniosła efekty i w pewien sposób GG podjęło z Wami współpracę. A zatem jakie poprawki będą wprowadzane w kolejnym wydaniu komunikatora?

QR!X: Współpraca była w ogóle założeniem działalności na forum testerów NGG - niestety, do tej pory niewiele ona dała, z naszych sugestii nie wprowadzono zbyt wiele, a lista rzeczy do wprowadzenia zamiast maleć, wciąż rośnie. Założeniem akcji było zatem zwrócenie uwagi na ten problem.

Co do poprawek jakie wprowadzą, to nie zostało to określone, potwierdzone zostało jedynie Wyszukiwanie w Archiwum, ale to nie jest nasza sugestia - tego potrzeba w każdym komunikatorze i taka opcja powinna być już od samego początku w Nowym Gadu-Gadu.

DI: Jakim zainteresowaniem cieszy się akcja wśród internautów?

QR!X: Trudno powiedzieć, około tygodnia temu postanowiłem wprowadzić licznik odwiedzin na stronie akcji, na tę chwilę wskazuje on ponad 2600 odwiedzin, również film na YouTube został obejrzany ponad 300 razy. Skoro jednak otrzymaliśmy informację od Gadu-Gadu, że kolejne wersje będą tworzone bardziej pod kątem naszych sugestii, to można to uznać za pozytywny efekt, którego nie spowodowało na pewno wysłanie tylko kilku maili.

DI: Czy po spełnieniu postulatów wymienionych w liście do twórców Nowego Gadu-Gadu będziecie starali się wskazać kolejne możliwości rozwoju komunikatora (dodanie nowych funkcjonalności, wskazania błędów itp.)?

QR!X: Lista sugestii jest dość długa - nikt chyba nie liczy na to, że wszystkie zostaną zrealizowane w krótkim czasie, jednak ja osobiście będę nadal wspierał rozwój NGG wysyłając kolejne sugestie, ale tylko wtedy, jeśli będę widział w tym sens - jeśli ta lista sugestii do wprowadzenia będzie choć trochę maleć, a nie ciągle się rozrastać.

 

Redakcja DI poprosiła o komentarz w sprawie akcji "Słońce..." przedstawicieli GG Network. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, opublikujemy ją w serwisie. Jednocześnie zachęcamy Czytelników Dziennika Internautów do wyrażania swoich opinii w komentarzach na temat zmian w Nowym Gadu-Gadu oraz akcji "Słońce dla mas, Słońce dla nas".


Źródło: DI24.pl
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930