Nowa wizja komunikacji. Co zastąpi Skype'a for Business?

28-02-2018, 14:37

Sprawna współpraca w organizacji bez Skype'a for Business wydaje się w wielu firmach wręcz niemożliwa, jednak jak poinformował jakiś czas temu Microsoft, już wkrótce zastąpi go Teams, który ma zrewolucjonizować komunikację grupową. Co to oznacza dla użytkowników?

senetic komunikacja

Decyzja Microsoftu może być pewnym zaskoczeniem. Aplikacja cieszy się dużą popularnością i spełnia podstawowe zadania w zakresie firmowej komunikacji. Następcą programu Skype for Business ma być Teams. Dlaczego gigant z Redmond chce pożegnać się z kultowym komunikatorem?

-   Microsoft uwzględnił nowe potrzeby firm w zakresie wymiany informacji i opracował narzędzie integrujące wszystkie elementy niezbędne do zapewnienia sprawnej współpracy. Użytkownik otrzymuje kompleksowe rozwiązanie łączące grupy Office 365, dokumenty, zapis rozmów, a także integrujące głos i obraz. Co ważne, Teams można uruchomić zarówno poprzez aplikację na pulpicie, przeglądarkę, a także klienta na urządzeniach mobilnych - podkreśla Konrad Nieboj, specjalista z firmy Senetic, która jest Partnerem Roku Microsoft w segmencie MŚP.

Kontrolowana rewolucja

Teams pojawił się na rynku niespełna rok temu, ale dopiero niedawno Microsoft mianował go jednym z flagowych elementów Office 365. Zadecydowały o tym dwa czynniki: rozwój nowoczesnej komunikacji w firmach oraz wysokie oceny użytkowników korzystających z tego rozwiązania.

Migracja ze Skype for Business do Microsoft Teams od strony technicznej nie oznacza rewolucji, natomiast gwałtowna zmiana nastąpi w zakresie współpracy. Będzie łatwiej i szybciej, a przecież o to chodzi. W planach dla małych i średnich firm Teams jest dostępny w Business Essentials i Business Premium, w Enterprise nie ma go tylko w ProPlus, czyli dokładnie tak samo, jak w przypadku Skype for Business - tłumaczy specjalista z Senetic.

Konkrety

Teams ma usprawnić komunikację wewnątrz zespołu. Co to oznacza w praktyce? Aplikacja umożliwia prowadzenia konwersacji indywidualnych oraz czatów grupowych, przesyłanie głosu i obrazu, wymianę dokumentów, planowane spotkań czy prowadzenie kalendarza. Dodatkowym walorem Teams jest intuicyjny interfejs, zapewniający łatwą i przyjazną obsługę.  Tworząc zespoły w grupach Office 365, można je odnaleźć w Teams i za pomocą jednego kliknięcia kontynuować wątek, trafiając do zainteresowanych. Ciekawym dodatkiem jest możliwość wykorzystania botów  zewnętrznych firm, przyspieszających rozwiązywanie problemów z innymi usługami w organizacji.

Kiedy zmiany wejdą w życie?

Skype for Business nie zniknie od razu. Co prawda nowi użytkownicy rozwiązań Mac już teraz otrzymują Office 365 z Microsoft Teams zamiast Skype for Business, jednak pozostali mogą korzystać z obu narzędzi, przystosowując się do zmian.

***

Senetic oferuje najlepsze na rynku oprogramowanie i narzędzia do budowy infrastruktury sieciowej i serwerowej, koncentrując się na sprawdzonych, solidnych markach. Firma stawia na dynamiczny rozwój. Od 2009 roku nieustannie rozszerza obszar działania w branży IT.***

Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag Senetictag komunikat firmy
To warto przeczytać


fot. Codecool

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2019 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.