Nowa Opera Mini i nowy park serwerów

11-11-2008, 17:05

11 listopada br. Opera przedstawiła wersję wstępną Opery Mini 4.2, najnowszego wydania popularnej komórkowej przeglądarki internetowej. Częścią tego wydarzenia jest uruchomienie parku serwerów Opera Mini w Stanach Zjednoczonych.

Opera Mini 4.2 beta jest dostępna do testów na stronach Opery. Zapewnia większą personalizację użytkowania dzięki nowym, kolorowym skórkom, lepszej obsłudze serwisu YouTube oraz innym mobilnym usługom wideo dostępnym w większej gamie telefonów komórkowych.

Ulepszenia w usłudze Opera Link, oprócz funkcjonalności w postaci zakładek i ostatnio odwiedzonych stron, obejmują umożliwienie użytkownikom przesyłania notatek pomiędzy telefonami komórkowymi a komputerami osobistymi.

- Liczba osób korzystających z przeglądarki Opera Mini na całym świecie dowodzi, że trwa prawdziwa rewolucja: ludzie chcą mieć dostęp do swoich ulubionych stron internetowych we współczesnych telefonach komórkowych - mówi Jon von Tetzchner, prezes zarządu firmy Opera Software. - Wciąż koncentrujemy się na stworzeniu szybszego i bardziej osobistego sposobu przeglądania internetu. Opera Mini 4.2 beta to aktualizacja, dzięki której przeglądanie zasobów internetu przez internautów mobilnych osiąga nowy poziom.

Fani Opery, którzy chcą pokazać innym, jak korzystają z tej przeglądarki, mogą to zrobić za pomocą strony Choose Opera pod adresem chooseopera.com.

Jeśli chodzi o nowy park serwerów w USA, to dzięki niemu użytkownicy Opery Mini w Stanach Zjednoczonych, a także w regionie Azji i Pacyfiku odczują znacznie większą prędkość przeglądania.

Przeglądarka Opera Mini obecna jest na rynku od 2006 roku. Działa na niemal każdym telefonie komórkowym w dowolnym rejonie geograficznym. We wrześniu 2008 r. firma Opera Software odnotowała 19 milionów unikalnych użytkowników przeglądarki Opera Mini w ciągu miesiąca, co dało miesięczny wzrost o 10,1% w stosunku do sierpnia 2008 r. i ponad 341% w stosunku do września 2007 r.

Użytkownicy przeglądarki Opera Mini w ciągu września wyświetlili ponad 4,5 miliarda stron. Każda z osób korzystających z Opery Mini wyświetliła średnio ok. 238 stron. 11 listopada 2008 r. firma Opera Software odnotowała 20 milionów unikalnych użytkowników przeglądarki Opera Mini w ciągu miesiąca.


Następny artykuł » zamknij

Telefon stacjonarny w Orange

Źródło: Opera Software
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy