Nowa, modułowa kasa fiskalna marki Posnet. Czy warto w nią zainwestować?

05-04-2016, 13:39

Zgodnie z powszechnie panującą opinią, uniwersalne urządzenia elektroniczne nie zawsze są najlepszą propozycją dla biznesu. Szczególnie wtedy, gdy działalność gospodarcza wymaga wdrożenia rozwiązań technologicznych ściśle dostosowanych do potrzeb konkretnej branży. Czy jednak podobnie jest w przypadku modułowych kas fiskalnych? Warto odpowiedzieć na to pytanie, analizując konkretnych przypadek – Posnet Ergo.

Zakup urządzenia, które posłuży do rejestrowania obrotu ze sprzedaży prowadzonej na rzecz klientów indywidualnych, to dla wielu przedsiębiorców nie lada wyzwanie. Należy bowiem wziąć pod uwagę zarówno bieżące oczekiwania biznesu, jak i rozwój firmy w perspektywie najbliższych lat. Okazuje się jednak, że nie wszystkie modele oznaczają konieczność korzystania ze ściśle określonego zakresu funkcji. Na rynku są dostępne urządzenia, które można rozbudowywać wraz z rozwojem działalności gospodarczej. Modułowe kasy fiskalne, bo o nich mowa, pozwalają przedsiębiorcy na początkowy wybór tylko niezbędnych opcji. A później, praktycznie w każdej chwili, można je rozszerzać o dodatkowe rozwiązania. Doskonałym przykładem takiego urządzenia jest nowa kasa rejestrująca marki Posnet.

- Model Ergo to odpowiedź na oczekiwania wielu podatników. Głównie ze względu na fakt, iż urządzenie zapewnia wydatek tylko na te funkcjonalności, których przedsiębiorca potrzebuje w danym momencie. Co więcej, wybór opcji rozbudowy jest naprawdę szeroki - zaznacza Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Kasa fiskalna z wieloma opcjami rozbudowy

Bogactwo wyboru, którym charakteryzuje się polski rynek fiskalny, to dla przedsiębiorców bez wątpienia korzystna sytuacja. Dzięki temu dużo łatwiej dostosować kasę rejestrującą do potrzeb biznesu. Jednakże, przed zakupem konkretnego modelu warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy spełni on oczekiwania firmy w perspektywie kilku lat. A szczególnie ważnym parametrem jest tutaj pojemność bazy towarowej, czyli liczba dostępnych do zdefiniowania produktów oraz usług. Każdy nowy element asortymentu, który pojawi się w ofercie firmy, należy bowiem zaprogramować w pamięci urządzenia.

Analizując współczesne kasy fiskalne, można dojść do wniosku, iż pozwalają one na zdefiniowanie od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy pozycji towarowych. Niektóre modele zapewniają również wybór wariantu wielkości bazy PLU. Niemniej, do niedawna decyzja podjęta na początku zawsze była dla przedsiębiorcy wiążąca i stanowiła pewne ograniczenie. Na rynku pojawiła się jednak kasa Posnet Ergo.

- To pierwsze urządzenie, które nie tylko oferuje wybór wielkości bazy towarowej, ale także pozwala na zmodyfikowanie tego parametru w przyszłości. Model Ergo można zamówić z 4 000, 6 000 lub 8 000 PLU. I nawet jeśli początkowo przedsiębiorca zdecyduje się na najniższy wariant, w każdej chwili będzie mógł zwiększyć pojemność kasy o 2 000 lub 4 000 pozycji - wyjaśnia Marcin Ciechowicz.

Posnet Ergo udowadnia, że znaczne rozszerzenie asortymentu nie musi wiązać się z koniecznością wymiany kasy fiskalnej. Praktyka pokazuje jednak, że rozwój firmy może oznaczać dodatkowe konsekwencje. Oprócz wzbogacenia oferty o kolejne produkty lub usługi, w takich okolicznościach często trzeba wdrożyć innego rodzaju urządzenia elektroniczne, np. czytnik kodów kreskowych lub terminal płatniczy. Pod tym względem rozwiązania dostępne w Ergo również są ukłonem w kierunku przedsiębiorców.

- Przy zamawianiu tej kasy można zdecydować, czy będzie ona obsługiwała standardowe interfejsy komunikacyjne, czy jeden z 3 modułów rozszerzonych. A na tym udogodnienia się nie kończą! Nawet podstawowy wariant Ergo można w dowolnej chwili wyposażyć w interfejs do bezprzewodowej wymiany danych: Bluetooth, Wi-Fi lub modem 3G - podkreśla ekspert PCKF.

posnet

Urządzenie do prowadzenia sprzedaży i ważenia produktów w jednym!

Wielkość bazy towarowej i interfejsy komunikacyjne to nie jedyne elementy Posnet Ergo, które można rozbudować. Kasa oferuje również korzystanie z wyposażenia dodatkowego, rozszerzającego w dużym stopniu funkcjonalność urządzenia fiskalnego. Przedsiębiorca ma bowiem możliwość pełnego zintegrowania modelu Ergo z szalką ważącą, która obsługuje produkty o maksymalnej masie 15 kg. Kasowaga, w porównaniu do standardowego rozwiązania, czyli obydwu elementów systemu działających osobno, zajmuje mniej miejsca na stanowisku pracy. Połączenie różnych technologii ma także inne zalety.

- Użytkownik kasy Ergo, która została wcześniej zintegrowana z szalką ważącą, może wykonywać wszystkie zadania przy użyciu tego samego panelu: wyświetlacza i klawiatury urządzenia fiskalnego. Dotyczy to zarówno rejestrowania transakcji, jak i mierzenia masy produktów. To obecnie jedno z najwygodniejszych rozwiązań systemowych na rynku - tłumaczy Marcin Ciechowicz.

Mała, mobilna, stacjonarna czy systemowa? Różne oblicza Posnet Ergo

Posnet Ergo jest kasą fiskalną, którą trudno zakwalifikować do którejś z funkcjonujących kategorii. Z jednej strony, urządzenie charakteryzuje się wyjątkowo małymi gabarytami i poręczną konstrukcją. Wymiary tego modelu to zaledwie 230 x 62 x 94 mm (wysokość, głębokość, szerokość), natomiast waga – tylko 0,6 kg. Dzięki temu Ergo jest świetną propozycją dla przedsiębiorców, którzy prowadzą handel obwoźny lub świadczą usługi z dojazdem do klienta. Przewożenie bądź przenoszenie urządzenia nie sprawia najmniejszego problemu.

Z drugiej strony, nowy model marki Posnet zapewnia tak wiele opcji rozbudowy, że po wykorzystaniu wszystkich rozszerzeń, kasa znajdzie zastosowanie nawet w zaawansowanym systemie sprzedaży, np. w małej restauracji lub sklepie. Ergo można więc równie dobrze uznać za niewielkie urządzenie stacjonarne. Pytanie jednak, czy ten brak jednoznacznej definicji nie będzie dla przedsiębiorcy kłopotliwy?

- Uniwersalność tej kasy jest szansą dla wielu właścicieli polskich firm. Nigdy wcześniej dostosowanie urządzenia fiskalnego do potrzeb biznesu nie było tak proste i skuteczne. Posnet Ergo ma w sobie duży potencjał, który można wykorzystać w zupełnie różny sposób, w zależności od oczekiwań konkretnej działalności gospodarczej - podsumowuje ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl
To warto przeczytać


Komentarze
comments powered by Disqus
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne:
Wydarzenia:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.