Novell zostanie przejęty przez Attachmate Corporation

23-11-2010, 12:52

Attachmate Corporation nabędzie Novella, płacąc gotówką po 6,10 USD za akcję. Novell poinformował także o zawarciu ostatecznej umowy o jednoczesnym zbyciu części zasobów własności intelektualnej na rzecz CPTN Holdings LLC.

Kwota 6,10 USD za akcję Novella przewyższa o 28% cenę zamknięcia z 2 marca 2010 r., ostatniego dnia obrotu przed ujawnieniem przez Elliott Associates, L.P. propozycji nabycia wszystkich pozostających w obrocie akcji Novella po 5,75 USD za akcję, jest też wyższa o 9% od ceny zamknięcia z 19 listopada 2010 r.

Całkowita wartość transakcji wyniesie około 2,2 mld USD. Attachmate Corporation stanowi własność grupy inwestycyjnej, na czele której stoją Francisco Partners, Golden Gate Capital i Thoma Bravo.

>>> Czytaj: Amazon udostępnia SUSE Linux Enterprise w chmurze

Plany Attachmate Corporation przewidują funkcjonowanie Novella jako dwóch jednostek biznesowych, Novell i SUSE, które dołączą do dwóch innych holdingów, Attachmate i NetIQ.

Zmiana formy własności nie wpłynie na markę oraz postrzeganie Novella i SUSE, gdyż w przypadku zamknięcia transakcji zostaną one na rynku jako samodzielne jednostki biznesowe. Oferowane już produkty będą dalej rozwijane, a ponadto pojawią się kolejne, komplementarne technologie rozwijane w grupie przez Attachmate i NetIQ, które nie miały oddziału w Polsce.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej transakcji, dzięki której istotnie uzupełnimy nasze dotychczasowe portfolio rozwiązań – mówi Jeff Hawn, przewodniczący rady nadzorczej i dyrektor generalny Attachmate Corporation. - Połączenie sił Novella z Attachmate i NetIQ rozszerzy spektrum rozwiązań, które możemy zaoferować klientom. W pełni podzielamy dbałość Novella o dobro klientów i zamierzamy kontynuować inwestycje przynoszące korzyści klientom i partnerom Novella.

Novell poinformował także o zawarciu ostatecznej umowy o jednoczesnym zbyciu części zasobów własności intelektualnej na rzecz CPTN Holdings LLC, konsorcjum firm technologicznych skupionych wokół Microsoft Corporation. Będzie to kosztowało 450 mln USD w gotówce. Należność ta ma być w ramach fuzji opłacona przez Attachmate Corporation.

Nabycie Novella przez Attachmate Corporation podlega typowym procedurom, obejmującym weryfikację zgodności z wymogami przepisów. Uwarunkowane jest również od zamknięcia proponowanej transakcji zbycia określonych praw do własności intelektualnej na rzecz CPTN Holdings LLC. Oprócz tego transakcja musi zostać zaaprobowana przez akcjonariuszy Novella.

>>> Czytaj: SUSE MeeGo – nowy linuksowy system dla urządzeń przenośnych


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031