Novell i Microsoft nawiązują "chmurową" współpracę

17-12-2010, 13:30

O dołączeniu do programu wdrażania technologii Microsoft Windows Azure poinformował Novell. Ten krok ma pozwolić na lepsze rozwiązywanie problemów bezpieczeństwa w środowiskach chmurowych za pomocą Novell Cloud Security Service.

Microsoft i Novell mają współpracować w zakresie wewnętrznych testów i weryfikacji Novell Cloud Security Service w środowisku Windows Azure z zamiarem zapewnienia spójnych mechanizmów zarządzania dostępem, bezpieczeństwem i zgodnością z wymogami przepisów dla aplikacji działających w chmurze w hostingowym środowisku firmy Microsoft – Windows Azure.

Według badań przeprowadzonych przez Cloud Security Alliance i Novella zarządzanie chmurą i zapewnianie w niej bezpieczeństwa budzi największe wątpliwości wśród szefów informatyki w firmach. Novell Cloud Security Service w połączeniu z Windows Azure ma wyeliminować te wątpliwości. Zgodność interoperacyjna między produktami ma zapewnić firmom oszczędność kosztów przy przenoszeniu zasobów danych do Windows Azure.

>>> Czytaj: Microsoft promuje życie w chmurze

Dzięki produktowi Novella twórcy rozwiązań korzystający z Windows Azure będą mogli rozciągnąć infrastrukturę zarządzania tożsamością i dostępem na środowisko Windows Azure.

Zmiany uprawnień użytkowników, dokonywane w istniejącej infrastrukturze, będą natychmiast odwzorowywane w środowisku typu cloud. W efekcie użytkownicy Windows Azure zyskają spójne mechanizmy tożsamości i bezpieczeństwa pozwalające spełniać wymogi przepisów w heterogenicznych środowiskach chmurowych, utrzymując dane o tożsamości w bezpiecznym środowisku chronionym firewallem.

Rozwiązanie Novell Cloud Security Service stanowi część realizowanej przez Novella wizji WorkloadIQ i udostępnia przeznaczone dla wielu klientów środowisko z wbudowanymi mechanizmami pomiarowymi oraz audytorskimi. Dzięki nim dostawcy usług realizowanych w środowiskach typu cloud oferować mogą swym klientom bezpieczniejsze środowiska informatyczne.

>>> Czytaj: Stallman krytykuje Google Chrome OS


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy