Novell GroupWise za darmo do domu

11-01-2010, 15:09

Klient pocztowy systemu GroupWise będzie dostępny jako bezpłatne oprogramowanie dla użytkowników domowych. Ponadto firma Novell poinformowała o udostępnieniu książki "GroupWise Powerguide" w polskiej wersji językowej.

GroupWise od ponad 20 lat jest jednym z trzech wiodących na rynku pakietów do komunikacji i współpracy (obok MS Exchange i IBM Lotus Notes). Jest on przeznaczony głównie dla odbiorców biznesowych, instytucji administracji publicznej oraz szkół i uczelni.

Teraz dzięki współpracy firmy Novell ze społecznością użytkowników uruchomiono projekt GroupWise@Home, w ramach którego powstała publiczna wersja beta oprogramowania klienta GroupWise dla użytkowników niekomercyjnych.

W wydanej wersji usunięto zależności pomiędzy oprogramowaniem klienta a oprogramowaniem pocztowym instalowanym na serwerze, co pozwala na korzystanie z GroupWise jako samodzielnego klienta IMAP/POP3 (pełna lista możliwości opisana jest na stronie www.mygwmail.net).

Dzięki temu program opracowany w ramach projektu GroupWise@Home pozwala na korzystanie w domu z takiej samej wersji klienta, jak w pracy – w odróżnieniu np. od produktów firmy Microsoft, gdzie do użytkowników domowych skierowany jest Outlook Express z innym zestawem obsługiwanych funkcji niż klient dla użytkowników komercyjnych.

Wersja beta klienta GroupWise@Home dostępna jest pod adresem: www.mygwmail.net/download.

Ponadto dla użytkowników systemu GroupWise Novell przygotował pod koniec ubiegłego roku polskojęzyczne szkolenie online oraz opublikował polską wersję książki "The GroupWise Powerguide". Można ją już pobrać w wersji elektronicznej (plik PDF) ze strony www.novell.com/poland/szkolenia.

GroupWise Powerguide 2.0 zawiera ponad 300 stron z informacjami o tym, jak w pełni wykorzystać możliwości systemu Novella do prowadzenia zaawansowanej komunikacji elektronicznej oraz organizacji pracy grupowej. Książka zawiera ponad 200 tematów zaprezentowanych w zwięzły sposób.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy