Novell: bezpłatne narzędzie do pracy grupowej

27-08-2008, 13:02

Bezpłatny pakiet startowy z oprogramowaniem do wspomagania pracy zespołowej w firmie wprowadziła firma Novell. Rozwiązanie można instalować na systemach Windows i Linux.

Pakiet startowy z oprogramowaniem Novell Teaming zawiera bezpłatne licencje dla 20 użytkowników. Jest dostępny do pobrania w postaci łatwego w uruchomieniu, preinstalowanego pakietu. Służy do wspomagania pracy zespołowej i oparty jest na narzędziach webowych, co umożliwienia efektywną współpracę grup pracowników bez względu na miejsce ich przebywania.

Pakiet zaopatrzony jest w instrukcję szybkiego startu i przewodnik użytkownika w postaci materiałów wideo. Korzystanie z Novell Teaming Starter Pack nie wiąże się z ponoszeniem żadnych dodatkowych kosztów. Pozwala na sprawdzenie jakie korzyści dają wirtualne przestrzenie robocze dostępne z poziomu przeglądarki internetowej i mechanizmy obsługi sieci społecznościowej w firmie.

Pakiet wyposażony jest w narzędzia takie jak blogi, bazy wiedzy (w tym wiki), grupy dyskusyjne, mechanizmy do automatyzacji przepływu pracy, wyszukiwarki i in. Członkowie zespołów mają dostęp do informacji o poszczególnych etapach realizowanych przedsięwzięć, oczekiwanych wynikach i innych szczegółowych danych o projekcie. Dodatkowymi zaletami są funkcje samozarządzania oraz możliwość tworzenia własnych aplikacji i mechanizmów przekazywania zadań.

Więcej informacji na temat programu Novell Teaming Starter Pack można znaleźć na stronach Novella.


Źródło: Novell
Tematy pokrewne:  

tag praca grupowatag Novelltag bezpłatne narzędzia
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy