Nokia Lumia 900 w Europie nieco inna niż w USA

30-01-2012, 13:02

Nowy smartfon Nokii zaprezentowany po raz pierwszy podczas targów CES 2012 w wydaniu europejskim prawdopodobnie zostanie pozbawiony wsparcia dla technologii LTE - poinformował serwis "The Verge".

W witrynie holenderskiego sklepu Typhone znaleźć można specyfikację Nokii 900, która w wydaniu europejskim została oznaczona numerem 910. Zdaje się to wskazywać na bardziej zaawansowane funkcje, jednak rzeczywistość wygląda nieco inaczej. 

Czytaj także: Nokia Siemens zbiera pieniądze na restrukturyzację

Nokia z 4,3-calowym ekranem co prawda wyposażona zostanie w nieco lepszy aparat (12 megapikseli z optyką Carl Zeiss), jednak zrezygnować będziemy musieli z LTE. Na szczęście nowy standard komunikacji bezprzewodowej i tak jest na razie niezbyt popularny, a zatem ograniczenia nie powinny stanowić istotnego problemu.

Sprzęt wyposażony będzie w procesor 1,4 GHz, 512 MB pamięci RAM, a także 16 GB wbudowanej pamięci. Nokia 910 działa oczywiście pod kontrolą nowej wersji platformy Windows Phone 7.5 (Mango). Ze względu na stosunkowo mocne podzespoły sprzęt będzie przeznaczony prawdopodobnie dla użytkowników z bardziej zasobnymi portfelami, choć na razie nie ujawniono jego dokładnej ceny.

Warto przypomnieć, że ostatnie miesiące były szczególnie niekorzystne dla Nokii. Fiński producent poinformował w ubiegłym tygodniu, że jego przychody w ostatnim kwartale były aż o 20,9% niższe niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Ostatnie trzy miesiące największy na świecie producent telefonów zamknął ze stratą 1,08 miliarda euro.

Czytaj także: Nokia traci kolejny miliard euro


Źródło: Typhone, The Verge
  
znajdź w serwisieRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy