NNW dziecka - jakie sytuacje obejmuje to ubezpieczenie?

23-09-2020, 08:38

Polisa następstw nieszczęśliwych wypadków stanowi dobrowolny pakiet w ramach świadczeń osobowych. Można je kupić w jednostce edukacyjnej lub w towarzystwie ubezpieczeniowym. Warto wiedzieć, w jakich sytuacjach klientowi przysługuje wypłata odszkodowania.

nnw dziecka

Zakres

W zależności od potrzeb konkretnej osoby ubezpieczenie NNW obejmuje różnorodne formy wsparcia finansowego oraz bezgotówkowej pomocy. Z polisy mogą korzystać osoby, których dzieci na skutek nieszczęśliwego wypadku doznały poważnego uszczerbku na zdrowiu. Stuprocentowe odszkodowanie wypłacane jest w przypadku śmierci małoletniego. Środki finansowe można przeznaczyć na zakup środków farmakologicznych, sprzętu rehabilitacyjnego lub pokrycie kosztów transportu medycznego. Umowa z towarzystwem ubezpieczeniowym zawierana jest na okres dwunastu miesięcy. Ochroną objęte jest więc dziecko w okresie szkolnym oraz wakacyjnym. Wypłata odszkodowania następuje w przypadku doznania uszczerbku na zdrowiu na terenie placówki edukacyjnej i poza nią. W przypadku sytuacji wymagających hospitalizacji, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca odszkodowanie, którego wartość oscyluje w granicach stu złotych za każdy dzień pobytu w placówce medycznej. Świadczenie przysługuje również klientom, których dzieci trafiły do szpitala na skutek uciążliwych objawów związanych z konkretną chorobą. Kwota odszkodowania wynosi wówczas kilkadziesiąt złotych za każdy dzień pobytu w placówce.

Dodatkowe pakiety

Świadczenia NNW można poszerzyć o dodatkowe warianty. Jednym z nich jest pakiet KLESZCZ. Odszkodowanie w ramach polisy zostaje wypłacone, jeśli na skutek ugryzienia przez pajęczaka u dziecka zostanie zdiagnozowana borelioza. Wysokość świadczenia wynosi zazwyczaj tysiąc złotych. Odszkodowanie można przeznaczyć na pokrycie kosztów wizyt lekarskich i badań diagnostycznych. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie internetowej https://cuk.pl/kalkulator-nnw-dziecka.

Ubezpieczenie NNW to dobry sposób na zabezpieczenie swojego dziecka przed konsekwencjami wypadków, które mogą wydarzyć się w szkole i poza nią. Warto więc zdecydować się na zakup tego typu świadczenia.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***

Chcesz opublikować informację prasową lub artykuł swojej firmy w DI?
Masz dwie opcje do wyboru:

  1. Wyślij materiał pod adres: ip@di24pl. Redakcja codziennie wybiera kilka najciekawszych z nadesłanych artykułów i publikuje je po wstępnym przeredagowaniu.

  2. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój artykuł zostanie opublikowany w DI bez ingerencji redakcji w treść, wyślij materiał pod adres: kf@di24.pl. W ciągu 24h prześlemy Ci warunki takiej publikacji.


Tematy pokrewne:  

tag ubezpieczeniatag nolstag NNW dziecka
To warto przeczytać


fot. inFakt
fot. ESET


fot. Sirichai
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Serwisy specjalne: