NK: już prawie 40% internautów korzysta z internetu mobilnego

24-05-2012, 22:19

Z mobilnej wersji portalu nk.pl każdego miesiąca korzysta 1,3 mln aktywnych użytkowników, generując 160 mln odsłon. Polski portal społecznościowy, we współpracy z agencją Socializer S.A., prezentuje wyniki badania omnibusowego dotyczącego preferencji internautów mobilnych.

Z badania przeprowadzonego przez dział badań Research.NK, działającego w ramach polskiego portalu społecznościowego NK, wynika, że 39,5% Polaków korzysta z dostępu do internetu mobilnego. Z tej grupy aż 23% korzysta z tej formy dostępu do sieci codziennie, a 21% kilka razy w tygodniu. 24% osób wykorzystuje mobilny dostęp do internetu kilka razy w miesiącu, a 31% kilka razy w roku. Wydaje się zatem, że jeśli dany użytkownik posiada dostęp do sieci np. w smartfonie lub tablecie, to zazwyczaj chętnie z niego korzysta.

Czytaj też: Polecamy sobie produkty w sieci na potęgę

Podobne wyniki dotyczą aplikacji mobilnych. Z grupy osób korzystających z mobilnego dostępu do sieci aż 13% używa aplikacji mobilnych często, 24% od czasu do czasu, a 25% rzadko. Wciąż istnieje grupa (38%), która nie korzysta z nich wcale, jednak w odniesieniu do całości stanowi ona mniejszość.

Z badania Research.NK wynika, że użytkownicy portalu NK coraz chętniej korzystają z niego przez telefon komórkowy. 6% z nich robi to codziennie, 11% kilka razy w tygodniu, a 17% kilka razy w miesiącu. Grupa użytkowników nk.pl korzystających również z mobilnej wersji serwisu stanowi zatem większość z wszystkich użytkowników, mimo wciąż licznej (45%) grupy tych, którzy wybierają głównie tradycyjne formy dostępu do portalu.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy