Niewidoczne aukcje w Allegro?

08-12-2008, 19:44
Listy Czytelników

Do redakcji Dziennika Internautów trafił list od Czytelnika opisujący nieścisłości podczas wyświetlania aukcji w Allegro. Z obserwacji naszego Czytelnika wynikało, iż część aukcji jest widoczna w serwisie tylko poprzez użycie wyszukiwarki. Dziennik Internautów zwrócił się do Allegro z prośbą o wytłumaczenie opisywanej sprawy.

Treść listu Czytelnika z dnia 7 grudnia 2008 roku:

Lista 14 aukcji
fot. - Lista 14 aukcji
Ostatnio szukając na allegro wyświetlacza graficznego zobaczyłem pewną nieprawidłowość w działaniu serwisu. Mianowicie wchodząc do:
Allegro › RTV i AGD › Elektronika › Elementy elektroniczne › Elementy aktywne › Wyświetlacze › Graficzne

Wyświetliła się jedna strona z 14 aukcjami

Lista z
fot. - Lista z
Natomiast wpisując w wyszukiwarce: «Toshiba» i szukając w kategorii «Graficzne» wyświetlają się aukcje które wcześniej nie były wyświetlone. Cały czas znajdujemy się w kategorii:
Allegro › RTV i AGD › Elektronika › Elementy elektroniczne › Elementy aktywne › Wyświetlacze › Graficzne

Czym może być spowodowane to, że wchodząc do głównej kategorii przedmioty nie są widoczne, dopiero po wpisaniu odpowiednich słów kluczowych w wyszukiwarce pojawiają się w wynikach wyszukiwania. Będę wdzięczny za zainteresowaniem się tematem.

"Zawiniły" sklepy Allegro

Dziennik Internautów skontaktował się z Patrykiem Tryzubiakiem, rzecznikiem prasowym Allegro, w celu wyjaśnienia sytuacji. Okazało się, że opisywany problem w rzeczywistości nie jest błędem. "Owszem, na listingu nie ma aukcji, które pojawiają się w wynikach wyszukiwania. Wynika to z faktu, iż są to aukcje wystawione w sklepie" - tłumaczy redakcji DI Patryk Tryzubiak.

Wyjaśnienie opisywanej sprawy znaleźć można w pomocy Allegro:

Czy przedmioty ze sklepu widać na listach Allegro?

Przedmioty sprzedawane w sklepach są widoczne w wynikach wyszukiwania. Jeśli Kupujący użyje wyszukiwarki, na liście zobaczy zarówno przedmioty wystawione w sklepach, jak i te, które zostały wystawione poza nimi (w formacie "Kup Teraz" lub "Aukcja").


Następny artykuł » zamknij

Pad Genius MaxFire Blaze2

Źródło: DI24.pl
UWAGA: UWAGA: Wybrane listy, przesłane do redakcji Dziennika Internautów, publikujemy, by umożliwić ich autorom dotarcie do szerszego grona odbiorców. Czytelnicy mogą podzielać zawarte w nich poglądy lub mieć odmienne zdanie - zachęcamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach. Treści publikowanych listów mogą zawierać prywatne poglądy internautów, które nie odzwierciedlają poglądów redakcji DI. Listy prosimy kierować na adres: listy@di.com.pl
Tematy pokrewne:  

tag serwisy aukcyjnetag listytag aukcjetag Allegro
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930