Niestandardowy ładunek, standardowa cena

08-12-2017, 07:51

Przedsiębiorcy i osoby prywatne bardzo często korzystają z usług kurierów, także tych o zasięgu międzynarodowym. Taką opcję przesyłania towarów, na przykład na paletach preferują szczególnie właściciele firm. Nie każdy ma jednak luksus swobody wyboru firmy – problemy pojawiają się wysyłania towaru o niestandardowym kształcie.

Jeśli ktokolwiek korzystał kiedyś z usług firmy kurierskiej, szczególnie chcąc wysłać większe przedmioty (na przykład palety towaru czy sprzęt AGD), to doskonale wie, że nawet centymetr rurki wystającej poza paczkę może sprawić, że zapłacimy za nią nawet kilkadziesiąt (a w skrajnych przypadkach kilkaset) złotych więcej. Takich kłopotliwych sytuacji można jednak łatwo uniknąć – wystarczy wybrać odpowiedniego dostawcę.

 

Konkurencyjny rynek

Rynek transportu drogowego w Polsce jest coraz cenniejszy. Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, w roku 2015 był wart 88,7 miliarda złotych, podczas gdy rok później – już ponad 95 miliardów (przy wartości rynku odpowiednio 100 mld oraz 100,6 mld). To ponad 95% rynku – nic dziwnego, skoro transport drogowy nadal pozostaje najbardziej uniwersalnym a jednocześnie dostępnym sposobem dostarczania przesyłek i towarów.

Problem powstaje w momencie, gdy firma chce wysłać na przykład większą maszynę – takie urządzenia raczej nie słyną z prostych, nieskomplikowanych kształtów. Zmieszczenie ich w obrysie palety może okazać się niemożliwe. Co zrobić w tej sytuacji? Jeśli nasz standardowy dostawca żąda znacznej dopłaty, wystarczy… zmienić dostawcę.

 

Oferta dopasowana do potrzeb

W dobie błyskawicznie rosnącej konkurencji, na rynku usług kurierskich i słabnącej popularności poczty, powstały oferty dostosowane do osób, które muszą wysłać przesyłkę o niestandardowych, przekraczających wymiary palety rozmiarach. Bardzo często takie przesyłki oferowane są w standardowej cenie – wystarczy, że paczka zmieści się w skrzyni samochodu dostawczego (co przy obecnej pojemności furgonetek i ciężarówek, którymi dysponują firmy kurierskie, nie stanowi żadnego problemu). Tego typu udogodnienia w transporcie drobnicowym oferują firmy takie jak http://www.matlogistic.pl/oferta/transport-drobnicowy/.

Warto przyjrzeć się ofercie firmy, z usług której dotychczas korzystaliśmy – może się okazać, że u konkurencji znajdziemy znacznie lepszą ofertę dopasowaną do naszych potrzeb, co nie będzie nas dodatkowo kosztować ani grosza.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne:
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.